• View Larger Image seniorzy-przed-chionka-angielski-na-dzis

Najlepsza szkoła języka angielskiego dla seniorów

Seniorzy coraz częściej chcą nauczyć się języka angielskiego i z powodzeniem wcielają zdobytą wiedzę w życie, korzystając z możliwości, jakie daje znajomość języków obcych. Jaką szkołę języka angielskiego wybrać, chcąc pokonać barierę językową i swobodnie posługiwać się językiem angielskim?

Dlaczego warto uczyć się angielskiego, będąc seniorem?

Nie tylko osoby młode mogą wykorzystać znajomość języków obcych w celach zawodowych i prywatnych. Przeciętny senior także sporo zyska na edukacji – przede wszystkim poprawi swoją pamięć, nauczy się konwersacji w obcym dotąd języku oraz podniesie samoocenę, co jest niezwykle ważne w przypadku osób odczuwających dyskomfort związany z przejściem na emeryturę i wykluczeniem z życia zawodowego.

Najlepsze metody nauki angielskiego dla seniorów

Seniorzy wymagają doboru nieco innych metod edukacji językowej oraz większej uwagi ze strony osób prowadzących zajęcia. Wynika to nie tylko z konieczności dostosowania się do nowej rzeczywistości, jaką są lekcje z lektorem, ale także konieczności opanowania obsługi wykorzystywanych w szkołach językowych programów multimedialnych.

Seniorzy mogą z powodzeniem nauczyć się języka angielskiego i to nie tylko w stopniu podstawowym – korzystając z efektywnych metod edukacji, nawet osoby w starszym wieku doskonale radzą sobie z konwersacją i z chęcią poznają nowe słownictwo w celu jeszcze lepszego posługiwania się językiem angielskim.

Na co zwracać uwagę wybierając kurs angielskiego dla seniorów?

Przede wszystkim na doświadczenie szkoły oferującej tego typu zajęcia oraz ich harmonogram. Nie wszędzie lekcje odbywają się o stałych porach oraz w tej samej grupie, co wprowadza chaos w często uporządkowane życie seniorów i sprawia pewne kłopoty na przykład z dotarciem na zajęcia. Aby uniknąć zniechęcenia i problemów, które osobom młodym mogą wydawać się prozaiczne, najlepiej wybrać kurs ProfiLingua dla dorosłych, który odbywa się zawsze o tej samej porze w ustalone wcześniej dni tygodnia – senior nie będzie miał wówczas problemu z zapewnieniem sobie, chociażby transportu na zajęcia, jeżeli sam nie posiada samochodu oraz ułożeniem planu dnia. Dodatkowo ważne jest podejście lektorów, którzy powinni posiadać doświadczenie w pacy z osobami starszymi – seniorzy potrzebują więcej uwagi, wymagają zastosowania bardziej indywidualnego toku nauczania oraz więcej czasu, aby przyswoić wiedzę, dlatego intensywna nauka w innej grupie wiekowej nie jest w tym przypadku polecanym sposobem na pogłębianie wiedzy językowej.

freepik.com