• View Larger Image Zarowka-w-narysowanej-chmurce-angielski-na-dzis

Myślisz, że wiesz już wszystko?

Często nasza zbytnia pewność siebie może okazać się zgubna, dlatego dobrze zastanów się czy na pewno znasz już wszystkie zasady dotyczące gramatyki i słownictwa w języku angielskim? Naszym zdaniem nauki nigdy nie jest za mało, dlatego przedstawiamy kilka powodów, dla których warto kontynuować edukację angielskiego nawet po poznaniu podstaw.

Powtórki są niezbędne

Czy jest możliwym, aby zakończyć edukację języka angielskiego, a następnie po kilku latach wrócić do jego używania na równie wysokim poziomie, bez jakiegokolwiek powtarzania i utrwalania? Odpowiedź jest prosta – niestety nie. Zostało to już udowodnione, że systematyczne powtarzanie materiału, chociażby codziennie po pół godziny, przynosi konkretne rezultaty, a w dodatku trwałe. Pamięć ludzka jest bardzo dobra, ale stosunkowo krótka, dlatego powinniśmy dbać o jej regularne ćwiczenie.

W przypadku języka angielskiego jego nauka wcale nie jest taka trudna, a wystarczy dobrać odpowiednią metodę do Twojego sposoby zapamiętywania. Jednak trzeba nieustannie powtarzać poznane słowa i szlifować zasady gramatyki, dlatego zachęcamy do zapisania się na kurs o odpowiednim poziomie, np. do naszej szkoły angielskiego w Krakowie, gdzie nauczyciele dopasowują program do umiejętności i potrzeb uczestników.

Zastosowanie w praktyce

W momencie, kiedy zdobędzie pewne podstawowe kompetencje językowe, warto również potrenować wykorzystanie ich w praktyce. Najlepszym sposobem na przekonanie się, co tak naprawdę nauczyłeś się w trakcie swojego kursu jest wyjazd za granicę, gdzie masz okazję rozmawiać z tamtejszymi ludźmi i zasmakować życia obcej kultury. Wszystkie sprawy wówczas muszą być załatwiane w języku angielskim zarówno te urzędowe i formalne, jak i zwyczajne zawieranie nowych kontaktów.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na tego rodzaju dłuższy pobyt chociażby na terenie Anglii, dlatego trzeba również pomyśleć nad innymi sposobami ćwiczenia wymowy i zastosowania reguł gramatycznych w praktyce. Mianowicie dobrym pomysłem będą rozmówki z obcokrajowcami, których przecież nie brakuje na uczelniach, a niekiedy można nawet spotkać się ze specjalnie organizowanymi spotkaniami, gdzie uczestnikami mogą być przykładowo osoby z programu ERASMUS. Jeszcze inna formą ćwiczenia jest prowadzenie rozmów w internecie z ludźmi z całego świata, co pomoże usprawnić nasze umiejętności pisania. Ostatnią zdolnością, którą również należy doskonalić jest słuchanie, dlatego polecamy częste słuchanie muzyki po angielsku i jej tłumaczenie albo oglądanie seriali z napisami. Wówczas kształtuje się nasza kompetencja prawidłowego zrozumienia, osłuchania się z akcentem oraz reagowanie na dane komunikaty. Jak widać istnieje mnóstwo rozwiązań na kontynuowanie edukacji w ciekawy sposób, by nadal usprawniać i rozwijać nasz angielski.

freepik.com