• View Larger Image Telefon-z-napisem

Motywacja pracownika – jak to zrobić?

Odpowiedź jest prosta – kurs języka angielskiego, a już tłumaczymy dlaczego. Wszystko opisaliśmy w poniższym wpisie, gdzie dowiesz się jaką moc mają szkolenia pracownicze i wszelkiego rodzaju kursy. Możesz być zatem pewien, że Twoi pracownicy zmobilizują się zarówno wewnętrzne, jak i dla dobra firmy dzięki zaoferowanym formom rozwoju i kształcenia.

Szkolenia i kursy jako…

Mogą być definiowane w różny sposób, aczkolwiek my postanowiliśmy skupić się na perspektywie pracowniczej. Organizowany w firmie kurs biznesowego angielskiego przez niektórych może być potraktowany lekceważąco, a pozostali podejdą do tego jak do nowego wyzwania i właśnie na nich firma powinna się skoncentrować. Stanowią bardzo dobry potencjał dla przyszłości przedsiębiorstwa, ponieważ widoczna jest w nich chęć rozwijania się, kształcenia i zdobywania wiedzy, która następnie pozwoli im poszerzać swoje kompetencje.

Zatem takie kursy czy szkolenia dla pracowników tej kategorii będą idealną okazją do znalezienia wśród nich tych najambitniejszych, a tym samym będzie można ich nagrodzić. Formą gratyfikacji w tym przypadku może być awans, wyróżnienie czy też inne środku uznawane w Twojej firmie. Przede wszystkim zwiększenie liczby obowiązków, a tym samym podwyższenie pensji będzie na pewno dobrą mobilizacją do dalszej nauki.

Samorozwój dla pracownika

Nauka angielskiego w firmie wcale nie przeszkadza w zdobywaniu wiedzy praktycznej, którą następnie pracownik będzie mógł spożytkować w życiu prywatnym. Wyjazdy za granicę, wakacje czy też inne okoliczności będą już dla niego mniej stresujące. Zyska on więcej pewności siebie, gdy będzie potrafił swobodnie komunikować się z obcokrajowcami, a tym samym może to przełożyć się na jego życie zawodowe, gdzie będzie czuł się nie tylko doceniany, ale również spełniony i usatysfakcjonowany swoimi nowymi umiejętnościami.

Angielski w biznesie jest bardzo wdzięcznym kursem, gdyż porusza nie tylko tematykę stricte związaną z obowiązkami i zadaniami pracownika, ale również pomagają rozumieć i mówić po angielsku z odpowiednim akcentem i poprawnie językowo. Wszystko to znacznie bardziej motywuje, gdy można jednocześnie połączyć przyjemne z pożytecznym.

Co motywacja pracownika daje firmie?

Przed wszystkim jest on bardziej zaangażowany w sprawy firmy, a zatem daje z siebie ponad 100% swoich możliwości, by wykazać się jak najlepiej. Wówczas zyskuje również firma, a zatem jest to proces wzajemnego wsparcia zarówno dla pracownika, jak i przedsiębiorstwa. Wszyscy czerpią korzyści, a firma dodatkowo może poszerzyć zakres swoich usług i w końcu zaistnieć jako profesjonaliści na rynku międzynarodowym.

freepik.com