• View Larger Image rodzina-przy-stole-angielski-na-dzis

Moda na rozwój – seniorzy nie pozostają w tyle

Świat pędzi do przodu w zastraszającym tempie i nie tylko osoby młode starają się za nim nadążyć. Coraz częściej na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności decydują się także seniorzy, którzy z powodzeniem uczą się języków obcych, uczestniczą w kursach informatycznych czy zdobywają dyplomy w dziedzinach, na których rozwój dotychczas nie mieli czasu.

Nasze społeczeństwo zaczyna się starzeć, ale nie warto ulegać stereotypom. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby zauważyć, że dzisiejsza emerytura nie musi być schyłkiem życia. Przeciętny Polak żyje nawet o kilkanaście lat dłużej niż 20 czy 30 lat temu i potrafi cieszyć się życiem!

Zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że seniorzy coraz chętniej korzystają z różnorodnych możliwości samorozwoju, który jest nie tylko sposobem na samotność oraz nudę, ale także doskonale wpływa na stan zdrowia. Wiele badań udowodniło, że nawet rozpoczynając inwestowanie w siebie dopiero w wieku emerytalnym, możemy sporo osiągnąć i poprawić nie tylko ogólny stan zdrowia, ale także znacząco wpłynąć na formę umysłową.

Aktywność fizyczna, wyjście do ludzi i zawieranie nowych znajomości, podróżowanie oraz uczestniczenie w różnorodnych kursach dla seniorów to doskonały sposób na zachowanie radości życia, której kilka lat temu seniorom brakowało.

Jak seniorzy inwestują w siebie?

Samorozwój w wykonaniu seniorów to nie tylko spotkania z osobami w podobnym wieku czy spełnianie się w obowiązkach dziadków. Dziś seniorzy coraz częściej korzystają z zajęć językowych, aktywnie realizują swoje marzenia w kierunku edukacji, także w innych dziedzinach np. uczęszczają na zajęcia z tańca, na basen czy aerobik oraz szukają sposobów na nudę, organizując wycieczki krajoznawcze. Przeciętny senior nie ma żadnych problemów z podstawową obsługą komputera, korzysta ze smartfona oraz doskonale radzi sobie z poszukiwaniem kolejnych sposobów na pokonanie samotności, która często jest wynikiem oddalenia od bliskich, którzy rozjechali się po świecie w poszukiwaniu lepszych perspektyw.

Jeszcze kilka lat temu przeciętny senior korzystał jedynie z okazjonalnych wyjazdów do sanatorium, a dziś coraz więcej osób starszych cieszy się poznawaniem odległych zakątków kraju, uczęszcza na angielski dla seniorów, który daje wiele nowych możliwości czy zapisuje się na zajęcia pozwalające poprawiać kondycję fizyczną. Nawet w małych miastach i miasteczkach bez problemu znajdziemy miejsca, gdzie emeryt nie będzie czuł się samotny i wykluczony z życia, dlatego warto pokazać nowe możliwości swoim bliskim i wspierać w dążeniu do samorozwoju, który nie jest żadną fanaberią, ale doskonałym sposobem na poprawę ogólnej kondycji i zyskanie radości z nowego etapu życia.

freepik.com