• View Larger Image

Kurs językowy czy indywidualna nauka?

Rozpoczynając naukę języka angielskiego, warto zastanowić się, na jaką metodę się zdecydować. Jednym ze sposobów jest samodzielna nauka, jednak nie sprawdza się ona dokładnie tak samo, jak kurs językowy. Co zatem wybrać, aby przyswoić język angielski? Zalety oba tych wariantów przedstawimy w poniższym artykule.

Co wybrać?

Na co tak naprawdę się zdecydujemy, zależy już tylko i wyłącznie od nas. Wszystko tyczy się osobowości danej osoby oraz jej motywacji do nauki. Nie każdy jest w stanie tak samo się zdyscyplinować oraz zachęcić do samodzielnej nauki. Niektórzy potrzebują odpowiedniej osoby, która mogłaby nadzorować poczynione postępy. Dlatego każdy ma możliwość wyboru najlepszej dla siebie opcji, która przyniesie zamierzone rezultaty. Innych z kolei może motywować dodatkowo obecność innych, gdzie przebywanie w grupie zmusza do konieczności reakcji oraz mówienia i odpowiedzi na dane pytania. Dla niektórych może być to stresująca sytuacja, ale z pewnością odpowiednio zmotywuje. Kurs językowy to na pewno ciekawa opcja wyboru, która także zmusza do samodzielnej i regularnej nauki. Dlatego wiele osób decyduje się na połączenie tych dwóch wariantów. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kurs, czy nie – regularność oraz dodatkowa nauka w domu także przyniosą oczekiwane efekty. Kurs językowy to nie tylko integracja w grupie, ale skonkretyzowane zajęcia oparte na danym przedziale tematycznym. Do samodzielnej pracy w domu niekiedy trudno jest się zmotywować oraz nabrać odpowiednich chęci. Dlatego kurs angielskiego dla dorosłych w ProfiLingua to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na ciekawych lekcjach opartych o przyjemną naukę.

Zalety kursu językowego

Należy także wspomnieć o zaletach kursu językowego dla dorosłych. Oczywiście różni się on swoją metodą nauki niż tradycyjne lekcje w szkole. Materiały oparte są często o prezentacje multimedialne, a obecność lektora pozwoli na wychwycenie błędów oraz kontrole postępów w nauce. Ponadto zajęcia odbywają się w określone dni oraz godziny w tygodniu w stałych grupach, dlatego lepiej jest nam rozłożyć swój wolny czas oraz pozostałe obowiązki. Zdecydowanie większa motywacja pozwoli nam na uczęszczanie na zajęcia, gdzie sprawdzone metody nauczania pozwolą nam na pracę w przyjemnej atmosferze w określonej ilościowo grupie. Ucząc się w domu jest większe prawdopodobieństwo odkładania zadań oraz powtórek „na potem”. Niezwykle ważna jest także komunikacja oraz umiejętność odpowiedniej wymowy, a to z pewnością umożliwi nam kurs językowy poprzez odpowiednie ćwiczenia na lekcjach. Nie zapominajmy, że mimo nauki w szkole, powinniśmy także nieco wolnego czasu na systematyczną powtórkę poświęcić w domu. Wówczas nauka będzie znacznie szybciej postępować do przodu, a jej efektywność przyniesie pozytywne rezultaty.

 

 

 

freepik.com