• View Larger Image flaga Rosji

Język rosyjski – w jakiej branży jest przydatny?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki nowego języka? Jeszcze niedawno mogło wydawać się, że nauka języka rosyjskiego jest stratą czasu, jednak dzisiaj już wiemy, że wcale tak nie jest! Okazuje się, że szczególnie w niektórych branżach znajomość języka rosyjskiego jest bardzo atrakcyjna umiejętnością. Kto powinien nauczyć się rosyjskiego? W jakich firmach język rosyjski przyda się najbardziej? Zapraszamy do lektury tego wpisu!

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?

Obecnie dobra znajomość jednego języka obcego jest standardem, a nie czymś, czym możesz się  wyróżnić na tle innych pracowników. Z tego właśnie względu nauka drugiego języka obcego to bardzo dobry pomysł. Jednak czy warto postawić właśnie na język rosyjski? Połączenie znajomości rosyjskiego i angielskiego to atut, które może pomóc Ci w szybszym rozwoju swojej kariery zawodowej, zdobyciu lepszego stanowiska i wyższego wynagrodzenia.

Pracujesz w jednej z tych branży? Rozpocznij naukę języka rosyjskiego już dziś!

Warto uczyć się języka rosyjskiego przede wszystkim ze względu na prężną wymianę handlową między Polską a Rosją. Dzięki niej język rosyjski okazuje się przydatny w bardzo wielu branżach.

Język rosyjski przyda się szczególnie w branży:

  • Transportowej,
  • Finansowej,
  • Budowlanej,
  • Usługach celnych,
  • Handlu zagranicznym.

Jeżeli pracujesz w jednej z tych branż, nauka języka rosyjskiego jest zajęciem, w które warto zainwestować swój czas i pieniądze. Rosyjski online to sposób na naukę tego języka bez wychodzenia z domu. Możesz uczyć się gramatyki, nowego słownictwa, pisania i czytania po rosyjsku wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu.

Rosyjski jest mile widziany również w firmach, które zatrudniają osoby pochodzące z Ukrainy. Rosyjski, którego znajomość jest dość powszechna wśród Ukraińców i o wiele częstsza wśród Polaków, niż znajomość ukraińskiego, pozwala rozwiązać ten problem. Jeżeli jesteś pracownikiem HR, warto również zainwestować w naukę rosyjskiego.

Polskie przedsiębiorstwa rozwijające współpracę ze wschodnimi partnerami biznesowymi stale potrzebują specjalistów: handlowców, kierowców, spedytorów, pracowników działu obsługi klienta, księgowych i HR-owców, którzy potrafią posługiwać się językiem rosyjskim. Dlatego kursy języka rosyjskiego pojawiają się coraz częściej w ofercie benefitów pozapłacowych dla pracowników. Na rynku pracy wciąż nie ma wielu osób, które potrafią biegle posługiwać się językiem rosyjskim. Jeżeli chcesz dać sobie szansę i nauczyć się rosyjskiego wybierz Kursy języka rosyjskiego w Profi Lingua.

Podoba Ci się język rosyjski? A może pracujesz w branży transportowej, budowlanej, usługach celnych lub handlu zagranicznym? Rozpocznij naukę języka rosyjskiego i zadbaj o lepszą przyszłość!

freepik.com