• View Larger Image

Jakiego języka warto się uczyć?

Znajomość języków obcych jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy, chcemy wyjechać za granicę do pracy, dostać się na zagraniczne uczelnie lub znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych firmach. W poniższym artykule przedstawimy języki, których warto się nauczyć. Potrzebne nam będzie do tego systematyczne podejście oraz nieco motywacji, aby rozpocząć. Jakiego języka można się nauczyć? Sprawdź!

Język angielski

Język angielski uważany jest za uniwersalny. Wszystko to za sprawą tego, że używa się go w wielu krajach – nie tylko europejskich. Dlatego podczas podróżowania można swobodnie się nim posługiwać, rozmawiając z innymi. Przydaje się także w kwestiach zawodowych. W wielu branżach pracodawcy wymagają znajomości tego języka ze względu na jego obecność w różnych programach komputerowych czy dokumentacji. Nic zatem dziwnego, że większość pracodawców obecnie wymaga jego znajomości na danym poziomie – zwłaszcza jeśli aplikujemy do nowych firm, w których posługiwanie się angielskim jest na porządku dziennym.

Język niemiecki

Wiele krajów Europy posługuje się tym językiem, dlatego z pewnością warto się go uczyć. Często uczą się go osoby, które zamierzają wyjechać za granicę do pracy. Ze względu na dużą ilość ofert pracy w krajach niemieckojęzycznych, język ten stał się popularny do nauki. To jeden z głównych powodów, dla których się go uczymy. Stanowi ważny element podczas szukania zatrudnienia w zachodnich krajach Europy, gdzie znajomość niemieckiego jest konieczna do swobodnego porozumienia się w wielu sytuacjach.

Języki skandynawskie

Podobnie jak język niemiecki, tak samo języki skandynawskie stają się coraz bardziej popularne do nauki ze względu na bogaty rynek ofert pracy z różnych branż. Do języków skandynawskich należą: szwedzki, norweski, duński czy fiński. Musimy mieć na uwadze fakt, że języki skandynawskie składają się z dużej ilości dialektów oraz odmian języka, które zależą zazwyczaj od regionu danego kraju.

Język francuski, hiszpański i włoski

Francuski, hiszpański oraz włoski są językami, które podobnie brzmią dlatego, jeśli nauczymy się jednego z nich, nauka kolejnego będzie zdecydowanie łatwiejsza. Z pewnością przydadzą nam się na rynku pracy czy podczas podróżowania do wybranych krajów.

Zdecydowanie zachęcamy do nauki języków obcych, co sprawi, że będziemy mogli swobodnie podróżować, pracować czy studiować. Dlatego szkoła angielskiego dla dorosłych, niemieckiego, czy francuskiego będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto wybrać kursy językowe w szkole, aby móc uczyć się wybranych języków z pomocą profesjonalnej kadry lektorów.

freepik.com