• View Larger Image Starsi-ludzie-trzymajacy-sie-za-rece

Jak zacząć naukę angielskiego w podeszłym wieku?

Może wydawać się to trudne, nieosiągalne i zbyteczne, ale dla osób starszych jest to naprawdę fantastyczny sposób na lepsze samopoczucie, a wbrew pozorom zdobyte umiejętności przydają się również w życiu codziennym. Warto zainwestować swoje pieniądze oraz czas na emeryturze, by nauczyć się angielskiego, gdzie poniżej podpowiemy jak zacząć i czego się nie bać podczas korzystania z kursu.

Czas start

Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno na podjęcie nauki i realizowanie się w wybranych dziedzinach, ponieważ pozwala ona na własny rozwój umysłu i wielu innych kwestii, dzięki którym kształcimy się nieustannie, a dzięki czemu możemy też wykorzystywać tą wiedzę w życiu codziennym. Kursy ProfiLingua dla seniorów to świetna sprawa, ponieważ ich szkoły znajdują się na terenie całej Polski, a to przecież ważne, by osoby starsze mogły bez problemu uczęszczać na zajęcia. Bliskość domu to podstawa, aczkolwiek motywacja powinna również gwarantować dotarcie nawet w dalsze zakątki miasta.

Wiele możliwości podjęcia kursu to dodatkowy aspekt, który pozwala na swobodne nauczanie w dowolnym dla Ciebie czasie. Termin odbywania się zajęć jest ustalany wspólnie, by każdy uczestnik miał szansę wziąć w nich udział. Ponadto zadania domowe, także w wersji online umożliwiają ćwiczenie poznanych umiejętności w domowym zaciszu, co również sprzyja nauce w podeszłym wieku. Aby rozpocząć uczenie się angielskiego, trzeba przede wszystkim znaleźć w sobie motywację i chęci, a powodów do tego może być mnóstwo. Po pierwsze jest to świetna okazja, by wyjść z domu, spotkać się z innymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach i przestać martwić się różnymi problemami lub nadmiarem wolnego czasu. Ponadto możesz nauczyć się podstaw komunikacji po angielsku, dzięki czemu będziesz mógł pewniej podróżować po świecie czy nawet rozmawiać ze swoimi wnukami i wspólnie ćwiczyć swoje zdolności językowe. Również podstawowa znajomość języka będzie Twoim dodatkowym atutem przy poszukiwaniu pracy dorywczej, ale już na pewno lepiej opłacalnej. Jak widać można znaleźć wiele źródeł mobilizacji do działania, ale Ty musisz odnaleźć własną motywację!

Nie musisz się bać

Wiele starszych osób nie decyduje się na kursy angielskiego, ponieważ obawiają się zbyt wysokiego poziomu nauczania, niedopasowania do grupy, szybkiego tempa i ośmieszenia się na tle innych. To absolutnie normalne w każdym wieku, aczkolwiek wybierając profesjonalne szkoły językowe, nie musisz się o nic takiego martwić. Wszystko tam odbywa się według indywidualnego podejścia do kursanta, którego poziom znajomości języka jest weryfikowany, a następnie jest on przydzielany do konkretnej grupy osób na tym samym poziomie. Prowadzący starają się prowadzić zajęcia w sposób zrozumiały i przede wszystkim wolniejszy, by seniorzy mieli szansę dokładnie zapoznać się z nowym materiałem, który jest powtarzany i utrwalany zarówno na zajęciach, jak i podczas odrabiania zajęć w domu.

Sam tryb nauczania jest dość uniwersalny i łączy w sobie wiele umiejętności na raz, dzięki czemu masz okazję nauczyć się wszystkiego po trochę, by zyskać podstawy. Ćwiczenia odbywają się również za pomocą materiałów multimedialnych, których obsługa również jest uczona podczas kursu. Już teraz nic nie będzie dla Ciebie niezrozumiałe albo niejasne, ponieważ wszelkie wątpliwości mogą być wyjaśniane na miejscu i trudniejsze kwestie ćwiczone indywidualnie z lektorem języka angielskiego.

freepik.com