• View Larger Image

Jak zachęcić osoby starsze, aby rozpoczęły naukę angielskiego?

Nauka języka angielskiego niekiedy może być trudna szczególnie dla osób starszych. Jednak wiele z nich zapomina o płynących korzyściach z nauki tego języka. To nie tylko zdrowie, ale również miło spędzony wolny czas. Warto zachęcić osoby starsze, aby rozpoczęły przygodę z angielskim. Jak to zrobić? W poniższym wpisie przedstawimy kilka wskazówek.

Korzyści zdrowotne

Wiele osób nie wierzy, że nauka języka angielskiego może wpłynąć korzystnie na zdrowie. Nasz mózg potrzebuje, aby ciągle pracować na wysokich obrotach, dlatego uczenie się języka wpłynie przede wszystkim pozytywnie na naszą sprawność umysłową. Regularność oraz systematyczność zdecydowanie sprzyja zapamiętywaniu danych informacji i są łatwiej utrwalane w naszym mózgu. Osobom starszych sprawia trudność to, aby pamiętać o danych rzeczach oraz sprawach. Dlatego, aby poprawić pamięć, koncentrację oraz myślenie, pomocnym wariantem może okazać się nauka języka angielskiego, która zmusza nas do powtarzania słówek, zwrotów, pisania czy czytania, a to wszystko pozytywnie wpływa na pracę naszego umysłu.

Nowy rodzaj spędzania czasu

Emerytura to odpowiedni czas, w którym można zadbać o siebie oraz nie martwić się obowiązkami zawodowymi. Również, będąc seniorem nie jest za późno, aby od nowa do nich powrócić i cieszyć się czymś, co kiedyś naprawdę nas interesowało. Dlatego dobrym wariantem będzie skorzystanie z kursów dla dorosłych, gdzie dodatkowo umożliwią nam kontakt i znajomości z innymi ludźmi. To także możliwość spędzania swojego czasu w inny sposób i nowa forma rozrywki,  a także chęć powrotu do swoich dawnych pasji. Ponadto szkoły językowe oferują kursy, które są specjalnie dostosowane do możliwości danego uczestnika. Dany materiał zostaje przedstawiony w ciekawy sposób wraz z możliwością jego powtórki.

Wsparcie najbliższych – najważniejszy czynnik

W nauce języka angielskiego oprócz korzyści zdrowotnych oraz nowego sposobu spędzania czasu powinniśmy zwrócić uwagę na wsparcie bliskich. Nikt tak nie zmotywuje oraz nie zachęci, jak rodzina oraz przyjaciele. Niekiedy same osoby starsze wybierają nauką angielskiego, aby porozumieć się właśnie z bliskimi, którzy musieli wyjechać do innego kraju albo mieszkają tam na stałe. Chcąc się z porozumieć z ich przyjaciółmi oraz ludźmi w danym kraju wybierają właśnie angielski. Ponadto z pewnością wnuki uczą się tego języka w szkole, więc to również idealny sposób, aby spędzić wspólnie czas ucząc się bądź powtarzając dany materiał. Istnieje także wiele gier edukacyjnych, które tak samo będą dobrą formą nauki wraz z bliskimi. Wszystko da się pogodzić, wystarczy mieć odrobinę wolnego czasu i motywacji, dlatego warto zachęć osoby starsze, aby uczestniczyły w różnych ciekawych projektach.

freepik.com