• View Larger Image

Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?

Nauka języków obcych korzystnie wpływa na rozwój wielu umiejętności dziecka. Ułatwia także przyswajanie wiedzy oraz przede wszystkim łączy przyjemne z pożytecznym. Warto, aby miało kontakt z językiem nie tylko w szkole, ale i w domu.

Nauka angielskiego – kiedy zacząć?

Dzieci w wielu przedszkolach swój pierwszy kontakt z angielskim mają właśnie tam. Zazwyczaj na początku są to lekcje, które opierają się praktycznie tylko na zabawie. Nauka poprzez piosenki, wierszyki, obrazki, gry, czy proste i krótkie zagadnienia. Gdy już dziecko wybiera się do szkoły, angielski nadal pozostaje na łatwym poziomie. To w dalszym ciągu nauka poprzez zabawę, jedynie nieco zmienione jej formy. Dopiero w dalszych etapach szkolnictwa materiał staje się urozmaicony i trudniejszy. Wiele rodziców decyduje się również, aby zapisać dziecko do szkoły językowej na kurs angielskiego. Kiedy jednak jest najlepszy wiek, aby dziecko mogło uczęszczać na taki kurs? Wiele szkół oferuje zajęcia dla maluchów w wieku przedszkolnym. Gdy zależy nam już na nieco urozmaiconej nauce, to przedział wiekowy powinien być między 7-9 lat. Angielski dla dzieci nie jest wcale trudnym wyborem. To język, który możemy spotkać w późniejszej edukacji – może on również zaowocować w przyszłości.

Co zrobić, aby dziecko polubiło naukę angielskiego?

Jeśli chcemy, aby dziecko zbyt szybko nie zniechęciło się nauką angielskiego, powinniśmy postawić na kilka zasad:

  • Nauka języka obcego nie może trwać zbyt długo. W wieku 7-9 lat nauka nie powinna przekraczać 45-60 minut. Inaczej dziecko szybciej się dekoncentruje.
  • Systematyczność – to ona sprawi, że nauka angielskiego może zaowocować w przyszłości. Niekiedy wystarczy raz w tygodniu, aby usiąść i powtórzyć materiał.
  • Warto urozmaicać naukę w domu poprzez zabawę. Możemy robić to poprzez gry planszowe, fiszki, sport, rysowanie, śpiewanie, czy recytowanie.
  • Nagradzaj dziecko, np. za zrobienie dobrze zadań. Warto także pomagać mu w odrabianiu ćwiczeń. Motywacja oraz dalsza praca z angielskim gwarantowana.

 

freepik.com