• View Larger Image Angielski dla dzieci

Jak zachęcić dzieci do nauki angielskiego?

Nauka języka jest bardzo ważna, zwłaszcza w młodym wieku. Pozwoli to na zapewnienie dziecku stabilniejszej przyszłości i otworzy przed nim wiele możliwości na rynku pracy. Jednak takie argumenty z pewnością nie przemówią do niesfornego malucha, który zamiast nauki woli zabawę. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak przekonać swoje dziecko do uczenia się angielskiego.

Nauka w szkole podstawowej

W każdej szkole podstawowej są lekcje języka angielskiego już od pierwszej klasy. Dzieci korzystają z kart pracy i podręcznika oraz wspólnie rozwiązują zadania. To bardzo ważne by zacząć naukę jak najwcześniej, ponieważ dzieci zdobywają tym samym więcej czasu na naukę języka na wyższym poziomie w przyszłości.

Niemniej jednak, w szkole bardzo często lekcje prowadzone są pod egzamin ósmoklasisty, a to nie zawsze wystarcza by komunikatywnie rozmawiać po angielsku. Mało tego, klasa przeważnie liczy od 20, do nawet 30 osób. To zdecydowanie zbyt liczna grupa, by poświęcić każdemu odpowiednią uwagę i wyłapać trudności w konkretnych zagadnieniach. A jeżeli występuje już podział na grupy, to najczęściej osoby dzielone są wedle listy alfabetycznej w dzienniku lub na podstawie płci, a nie na podstawie umiejętności. W związku z tym, ciężko dopasować program tak, aby każdy rozwijał zdolności językowe w adekwatnym do siebie poziomie.

Angielski w domu

Zawsze możesz zaangażować się w edukacje swojego dziecka i ćwiczyć z nim język angielski w domu. Do skutecznych metod nauki można zaliczyć:

  • czytanie książeczek po angielsku,
  • oglądanie bajek w języku angielskim lub polsko-angielskim,
  • przyklejanie na poszczególne rzeczy w domu karteczek z ich angielską nazwą i prośba, by dziecko za każdym razem czytało na głos dane słówko. Następnie, stopniowo likwidujesz karteczki i prosisz o nazywanie rzeczy z pamięci,
  • rozmowa – to bardzo ważne, ponieważ w szkole tak naprawdę dzieci rzadko kiedy mają możliwość rozmawiać w języku angielskim. Przez to bardzo ciężko jest przełamać barierę językową i cała nauka nie ma zastosowania w praktyce. W Internecie możesz pobrać przykładowe dialogi i korzystać z nich w rozmowie ze swoim dzieckiem.

Pamiętaj, że aby zmotywować malucha do nauki angielskiego musisz robić to w formie zabawy, a widoczne postępy odpowiednio nagradzać. Inaczej, ryzykujesz tym, że Twoje dziecko zbuntuje się przeciwko nauce i tym samym, nie osiągniecie żadnych rezultatów.

Do nauki w domu potrzeba wytrwałości, samozaparcia i dużo wolnego czasu, na który ciężko sobie pozwolić w dzisiejszych czasach. Dlatego rozważ również jeszcze jeden sposób nauki.

Szkoła językowa dla dzieci

Płatne placówki edukacyjne cieszą się obecnie dużą popularnością a ilość zapisów rośnie z dnia na dzień. To bardzo dobra metoda zachęty do nauki, ponieważ zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, którzy odpowiednio przygotują materiały dydaktyczne. W zależności od wieku dzieci, prowadzą lekcje w formie zabawy, podczas której dzieci „nieświadomie” przyswajają język.

Dlatego warto rozważyć angielski dla dzieci ProfiLingua, ponieważ zyskasz tym samym pewność, że Twoja pociecha uczy się pod okiem specjalistów, którzy omówią z Tobą każdy szczegół edukacji oraz na bieżąco będą omawiali wszelkie postępy.

freepik.com