• View Larger Image

Jak wybrać najlepszą szkołę języka angielskiego dla dorosłych?

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach wręcz koniecznością. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale również podczas wyjazdów zagranicznych. Naukę języka warto zacząć jak najwcześniej, a lekcje w szkołach państwowych mogą nie być wystarczające. Dlatego w siły i na popularności rosną szkoły językowe. Czym kierować się podczas wyboru takiej placówki? Na jakie istotne cechy tej placówki trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru kursu? Odpowiadamy poniżej.

Dobra szkoła języka angielskiego

Nie od dziś wiadomo, że popularność danego miejsca może świadczyć o jego wartości. Jednak są wyjątki od tej reguły, jak na przykład szkoły językowe. Te placówki, które przyciągają sporo chętnych mogą być często przepełnione, a przez brak wolnych miejsc w poszczególnych kursach, ciężko jest zapisać się na ten wybrany. Oprócz tego, warto zrobić rozeznanie, ilu kursantów zapisanych do danej szkoły językowej – faktycznie ją kończy. Popularność takiej placówki może wynikać zarówno z wysokiej jakości usług, jak również wiązać się z modą na naukę daną metodą. Nie podążajmy ślepo za tłumem, dokonajmy obiektywnej oceny.

Pozytywnie na wizerunek danej szkoły języka angielskiego wpływa również długość jej istnienia. Placówki funkcjonujące w danym mieście od lat, mogą dobrze spełniać swoje zadanie. Zebrane wieloletnie doświadczenie z pewnością będzie działało na korzyść, a fakt iż szkoła przyciąga stale nowych kandydatów, świadczyć może o zaufaniu, jakim jest darzona wśród społeczeństwa.

Renomę każdej szkoły budują uczący w niej lektorzy. Wiele zależy również od stosowanych przez nich metod nauczania, jak również podejścia do osób chcących nauczyć się angielskiego. Wybierając miejsce do nauki języka, warto dowiedzieć się, czy uczą w niej lektorzy z doświadczeniem oraz czy posiadają niezbędne kwalifikacje.

Na koniec, o renomie danej placówki językowej będą również świadczyły uzyskane przez nią certyfikaty. Warto dowiedzieć się czy posiada ona tytuł „Szkoły rekomendowanej przez PASE”, który przyznawany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego. Dobrze jeżeli szkoła będzie również zrzeszona na przykład w Quality English.

Porównaj pobliskie szkoły angielskiego dla dorosłych

Jednym z ważniejszych kryteriów decydujących o wyborze szkoły językowej będzie oczywiście cena za dany kurs. Szukając oszczędności należy pamiętać jednak, że za usługi wysokiej jakości trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Unikajmy ofert szkół, której ceny odbiegają od pozostałych placówek. Porównując dane szkoły języka angielskiego dowiedzmy się również, jakie metody nauczania są w nich wykorzystywane. Dowiemy się dzięki temu, czy w danej instytucji kładzie się nacisk na komunikację, czy może na gramatykę. Postarajmy się dobrać placówkę do naszych oczekiwań i potrzeb. Jeżeli planujesz zapisać się na język angielski dla dorosłych – porównaj ceny za kurs w wybranych placówkach, dowiedz się, czy dana szkoła prowadzi zajęcia w trybie indywidualnym (jeżeli tego potrzebujesz) i sprawdź jakie masz możliwości w przypadku opuszczenia lekcji (czy możesz zajęcia odrobić z inną klasą).

freepik.com