• View Larger Image Dziewczyna-na-lozku-z-ksiazka

Jak Twój angielski przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się już wielkimi krokami, a do jego rozstrzygnięcia pozostaje coraz mniej czasu. Zapewne wielu z Was już dawno rozpoczęło swoje przygotowania i powtarza regularnie materiał z poprzednich lat, aczkolwiek wśród Was pewnie znajdzie się także wiele osób, które nie do końca czuje się przygotowanymi. Mowa oczywiście o języku angielskim, który średnio wybiera ponad połowa uczniów, a wynika to między innymi z jego powszechności i przydatności w przyszłości. Jednak dla osób niepewnych radzimy zapoznać się z naszym artykułem, by poczuć się raźniej na maturze z angielskiego.

Korepetycje na ostatnią chwilę

Z pewnością o wiele łatwiej byłoby przygotowywać się dużo wcześniej niż miesiąc przed, ale jak wiadomo zdarzają się różne sytuacje i natłok nauki z innych przedmiotów może chwilowo przysłonić potrzebę powtarzania języka angielskiego. Podobnie osoby, które zdecydowały się na pisanie rozszerzonej wersji z angielskiego powinny także przypomnieć sobie kilka najważniejszych zasad, które obowiązują między innymi w dziale gramatycznym. Zatem dobrym pomysłem będą oczywiście korepetycje. Jednak warto się zastanowić nad ich formą, ponieważ istnieją dwie opcje: indywidualne nauczanie w domu z lektorem lub uczęszczanie na zajęcia do szkoły językowej. Pewnie większość z Was potwierdzi opcję pierwszą, która może wydawać się najwygodniejsza, aczkolwiek my mamy nieco odmienne zdanie.

Po pierwsze już wiele szkół angielskiego oferuje indywidualne kursy językowe, które prowadzone są przez certyfikowanych i doświadczonych prowadzących, gdzie masz pewność, że przekazywana wiedza oraz dobrana metoda sprawdzą się również w Twoim przypadku. Z drugiej strony zajęcia grupowe pozwolą przełamać Ci stres i wszelkie wątpliwości podczas rozmowy z partnerem, co będzie także częścią egzaminu ustnego. Zatem warto poćwiczyć mówienie z innymi, a także mieć szansę pracować na profesjonalnym sprzęcie multimedialnym ze specjalnie opracowanymi kursami języka angielskiego dla młodzieży. Przykładowe zadania maturalne pomogą Ci lepiej przygotować się na nadchodzący test wraz ze słuchaniem, czytaniem, pisaniem. Wszystkie te umiejętności z pewnością uda Ci się podszkolić na zajęciach z lektorem angielskiego, który podpowie Ci jakie zasad najlepiej się trzymać, by zdać pozytywnie egzamin.

Nauka na własną rękę

Oczywiście poza zorganizowanym nauczaniem w szkole czy też w prywatnych placówkach edukacyjnych, trzeba również pamiętać o samodzielnym i regularnym ćwiczeniu w domu. Przydatne okazuje się niezawodne fiszki z najważniejszymi słówkami, wyrażeniami albo zasadami gramatycznymi, których nie wolno zapomnieć. Ich codzienne powtarzanie, czytanie, a nawet samo patrzenie pozwala na zapamiętanie, co odbywa się w zależności od Twoich preferencji pamięciowych. Można zawsze poprosić kogoś bliskiego, by przepytywał Cię co pewien czas, a na pewno wszystkie te starania nie pójdą na marne. Z naszej strony to chyba tyle, jeśli chodzi o wskazówki, ale chcielibyśmy również życzyć Wam wszystkim powodzenia!

freepik.com