• View Larger Image

Jak się uczyć języka angielskiego na poziomie zaawansowanym?

Znasz dobrze język angielski, jesteś na poziomie B2 lub wyższym, ale nie czujesz się jeszcze pewny w rozmowie z innymi? Wystarczy przede wszystkim wprowadzenie systematycznej nauki i zwrócenie uwagi na mówienie w języku angielskim. Co zrobić, aby nadal rozwijać się językowo i osiągnąć upragniony cel językowy? Sprawdź, w poniższym artykule, jak uczyć się angielskiego na poziomie zaawansowanym!

Poznaj synonimy i antonimy po angielsku

Samo uczenie się kilkunastu słówek dziennie nie wystarczy. Jeśli chcesz poznać angielski na poziomie zaawansowanym perfekcyjnie – znajomość synonimów i antonimów to podstawa. Ucząc się nowych słówek, dobieraj od razu wyrazy bliskoznaczne. W ten sposób zapamiętasz i nauczysz się nawet 3 razy więcej słów. Warto rozpocząć również poznawanie idiomów i związków frazeologicznych, w których występuje dany wyraz, którego akurat się uczysz.

Ucz się słownictwa specjalistycznego

Interesujesz się daną specjalistyczną dziedziną? Budownictwem, przyrodą czy nowoczesną technologią? Świetnie! Ucz się specjalistycznego słownictwa związanego z Twoim zainteresowaniem lub pracą. Oczywiście, jeśli interesujesz się prawem, to nie do końca od razu musisz poznać słownictwo, którym posługują się lekarze. Naukę trudniejszych, czyli specjalistycznych słów warto rozpocząć od interesujących nas rzeczy. Mogą okazać się bardzo przydatne podczas dalszej nauki przy rozmowach z osobami w pracy lub prywatnie. Dzięki temu nauka na poziomie zaawansowanym wejdzie na wyższy poziom.

Słuchaj, czytaj i oglądaj!

Wiele osób po osiągnięciu danego poziomu językowego, zapomina o systematycznym ćwiczeniu języka. Jeśli znasz dobrze język – codziennie trenuj wymowę, posługiwanie się gramatyką i słownictwem. Do tego świetnie sprawdzi się słuchanie, oglądanie i czytanie w języku angielskim. Na rynku znajdziesz mnóstwo książek, filmów, gazet czy seriali po angielsku na wysokim poziomie językowym. Dzięki temu łączysz przyjemne z pożytecznym. Otaczaj się językiem – łatwo zaczniesz posługiwać się angielskim.

Ucz się dla siebie i innych

Wiele osób może zadać sobie pytanie: „Dlaczego mam uczyć się języka angielskiego dla kogoś innego?”. Odpowiedź jest bardzo prosta – by przekazywać innym swoją wiedzę lub pomagać im w nawiązywaniu kontaktów. Nie będziesz mieć problemów, aby poznać osoby, które tak samo, jak Ty uczą się języka. Dzięki poznaniu takich osób możesz uczyć się razem z nimi, pomagać im i powtarzać materiał wspólnie.

Chcesz nauczyć się języka? Wybierz kursy angielskiego dla zaawansowanych ProfiLingua. Poszerzaj swoją wiedzą i ucz się – z przyjemnością!

freepik.com