• View Larger Image Kobieta-na-tle-tablicy-ze-strzalkami

Jak pogodzić naukę języka angielskiego z pracą?

Marzy Ci się poszerzenie kompetencji językowych? Jednocześnie jesteś zapracowaną osobą o napiętym grafiku, mającą bardzo dużo obowiązków? Spokojnie, nawet dla Ciebie znalazło się rozwiązanie, które umożliwi Ci naukę języka angielskiego. Większość osób dorosłych staje przed tym wyzwaniem. Jednak my znamy sposób, który pomoże Ci pogodzić pracę i naukę. Zainteresowany? Przeczytaj!

Nauka języka angielskiego dla dorosłych – czy to się opłaca?

Bardzo dobrym i jednocześnie prostym sposobem na pogodzenie nauki z pracą jest udział w kursach typu in company. Są to kursy organizowane przez pracodawcę wewnątrz danej firmy. Odbywają się przeważnie w godzinach pracy, dlatego też znika konieczność dojazdu na zorganizowane zajęcia w szkołach językowych. Tym samym nauka języka angielskiego staje się możliwa, a pracodawca poszerzając kompetencje pracowników zyskuje wyszkolony zespół.

Dzięki temu wszyscy w firmie mogą się ze sobą zintegrować i zbudować trwalsze relacje. Jeżeli masz możliwość wzięcia udziału w kursie dla firm w Twoim miejscu pracy, nie wahaj się! Śmiało weź w nim udział. Jeżeli nie, warto zasugerować pracodawcy takie rozwiązanie. Podnosząc kompetencje pracowników można skutecznie motywować ich do pracy i spotęgować dobre wrażenie o firmie. Korzystają z tego wszyscy! Coraz więcej korporacji zdaje sobie z tego sprawę, dlatego kursy angielskiego dla firm zyskują na popularności z każdym dniem.

Wykorzystaj każdą wolną chwilę na naukę języka

Jak tylko przyłapiesz się na oglądaniu kolejnego filmiku ze śmiesznymi kotkami, przerwij to i zamiast tego:

  • powtarzaj słownictwo,
  • czytaj artykuły informacyjne po angielsku,
  • otwórz dowolną aplikację do nauki słówek,
  • puść sobie podcast po angielsku lub filmik na YouTubie,
  • obejrzyj film lub serial bez dubbingu i lektora.

Ciekawym sposobem na naukę języka jest również wyszukiwanie informacji dotyczących Twojej pracy w języku angielskim. To doskonała szansa na zapoznanie się z terminologią związaną z Twoim zawodem. Dzięki temu połączysz naukę z pracą i przyspieszysz osiągnięcie pożądanych efektów.

Rozważ kursy angielskiego online

Firma, w której pracujesz nie ma możliwości zorganizowania szkoleń językowych? Nic straconego, ponieważ możesz zawsze na własną rękę skorzystać z oferty szkół językowych. Nauka poprzez chat video (kursy angielskiego online – sprawdź) to obecnie bardzo skuteczna forma poszerzenia językowych kompetencji. Zwłaszcza dla osób zabieganych i zapracowanych lub tych, których finansowo nie stać na tradycyjny kurs. Aby wziąć udział w zajęciach online wystarczy tylko uzyskać dostęp do Internetu, nic więcej!

freepik.com