• View Larger Image kolorowe literki

Jak oswoić dziecko z językiem angielskim?

Chcesz, aby Twoje dziecko biegle mówiło w jednym, a nawet kilku językach obcych? Możesz mu to ułatwić! Jak to zrobić? Należy zacząć oswajać dziecko z wybranym językiem obcym jak najwcześniej. Wbrew pozorom to wcale nie musi być trudne, ani kosztować Cię wiele czasu lub pieniędzy. Jeżeli znasz dany język obcy i chcesz przekazać tę wiedzę swojemu dziecku, wystarczy, że poświęcisz na to kilkanaście minut każdego dnia. Jakie są jeszcze sposoby na oswojenie dziecka z językiem obcym? Poniżej podajemy listę inspiracji

Czy warto uczyć dzieci języka obcego już od najmłodszych lat?

Nauka języków obcych we wczesnym wieku to bardzo dobry pomysł. Oczywiście powinna być dostosowana do wieku dziecka. Najlepiej, aby miała formę zabawy. Ekspozycja na język obcy we wczesnym dzieciństwie wspomaga rozwój maluchów.

Jakie są jeszcze zalety takiego rozwiązania? Małe dzieci, które mają kontakt z danym językiem obcym, traktują to jako coś naturalnego. Dzięki temu takie dziecko o wiele lepiej radzi sobie z prawidłową wymową. Rozpoczynając ekspozycje dziecka na język we wczesnym wieku, oszczędzisz wiele pieniędzy i czasu. Decydując się na takie rozwiązanie, rodzice często sami zyskują dodatkowa motywację do nauki jeszcze jednego języka.

Nauka języków obcych u małych dzieci – jak zacząć?

Nie wiesz jak wpleść język obcy dożycia Twojego dziecka? Mamy na to kilka ciekawych sposobów!

Jak oswoić dziecko z językiem:

  • Wplataj język angielski podczas wykonywania codziennych czynności

W tym przypadku możliwości są nieograniczone. Możesz na przykład zapytać dziecka po angielsku czy jest głodne lub śpiące. Innym pomysłem jest wplatanie do rozmowy angielskich słówek lub fraz. Możecie razem nauczyć się kolorów lub podstawowych części ciała po angielsku. A może nauczysz swoją pociechę liczyć do 10 po angielsku? Wykorzystaj otaczające cię rzeczy: zabawki, przedmioty, które możesz nazywać po angielsku. Przydatna okaże się tablica korkowa, na którem można przypinać karteczki ze słówkami i zwrotami po angielsku.  Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

  • Bajki i piosenki w języku angielskim

Każde dziecko lubi tańczyć i śpiewać. Jeżeli już puszczasz mu muzykę, zadbaj o to, aby jej słowa były po angielsku. Dzięki temu dziecko osłucha się ze słownictwem i prawidłowa wymową. Możesz z powodzeniem poszukać treści przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym!

  • Zabawa po angielsku

Gdy Twoje dziecko zacznie rozumieć już trochę więcej po angielsku, możesz spróbować bawić się z nim właśnie w tym języku. Wykorzystaj do tego ulubioną maskotkę, samochód czy lalkę. Najlepiej, aby zwroty były proste i dostosowane do wieku dziecka. Dzięki temu będzie to przyjemność i zabawa dla Waszej dwójki!

Oswajanie dziecka z językiem obcym wcale nie musi być trudne. Nie musisz również zatrzymywać się tylko na jednym języku.

 

 

freepik.com