• View Larger Image

Ile czasu powinniśmy poświęcić na naukę języka angielskiego?

Przed rozpoczęciem nauki angielskiego warto rozplanować sobie materiał na konkretne partie w różne dni i godziny w tygodniu. Zdecydowanie systematyczne uczenie się jest lepsze niż nauka po kilka godzin w jednym dniu. Ile zatem czasu powinniśmy poświęcić na naukę angielskiego? W poniższym wpisie przybliżymy Ci kilka wskazówek.

Sprawdź swoje umiejętności

Zanim zaplanujesz swój system nauki, zobacz, ile czasu dokładnie potrzebujesz na wszystko. Możesz nawet nastawić sobie stoper, aby zobaczyć, ile uda Ci się nauczyć danego materiału czy słownictwa, np. w ciągu 15 minut. W sytuacji, gdy okaże się go za mało, wydłużaj stopniowo naukę o kolejne 5 minut. Pamiętaj jednak, aby w tym czasie skupić się jedynie na nauce, a nie na innych rozpraszaczach. Rozpoczynając naukę możesz najpierw uczyć się przez krótszy okres. Po pewnym czasie przedłużysz czas nawet do 30-60 minut. Gdy jednak chcesz uczyć się godzinę dziennie, warto ten czas rozbić na mniejsze kawałki w ciągu całego dnia, np. 20 minut rano, 15 minut po południu i kolejne 20 minut wieczorem. Ten sposób zależy już właściwie od Ciebie i tego, jak wygodnie będzie Ci się uczyć.

Systematyczność nauki

Warto codziennie przeznaczyć kilkanaście minut na naukę. Nawet gdy uczęszczasz już na kurs angielskiego, to powinieneś poświęcić kilka minut dziennie na powtórkę materiału w domu. W dużej mierze kurs angielskiego to dobra opcja do nauki. Zdecydowanie taka forma motywuje nas do pracy, a zajęcia grupowe umożliwiają porozumiewanie się z innymi osobami. Rozkład lekcji można dostosowywać do swojego grafiku, ponieważ większość z nich odbywa się w różne dni i godziny w tygodniu. Umożliwia to elastyczne podejście do danych zajęć, a tym samym ułatwia zorganizowania sobie czasu.. Jaką wybrać odpowiednią szkołę językową? Wybiera taką, którą dostosowuje swoje kursy do określonych grup osób pod względem wiekowym oraz poziomem. Z pewnością obecny na zajęciach lektor pomoże przyswoić Ci dany materiał, a także będzie kontrolować Twoje uczenie się. Nauka angielskiego z ProfiLingua to odpowiedni sposób, jeśli zależy Ci na skutecznym uczeniu się języka.

freepik.com