• View Larger Image Dziadkowie-z-wnukami-angielski-na-dzis

Idealny prezent dla dziadków

Jeśli zastanawiasz się, co sprawiłoby dużo radości Twojej babci albo dziadkowi, to mamy dla Ciebie świetny pomysł. Z pewnością nie będzie to nic banalnego i bezużytecznego, ponieważ cenimy sobie kreatywność i praktyczność. Osoby starsze bardzo często wykluczane są pod względem rozwijania swoich umiejętności i nabywania nowych, dlatego pragniemy przeciwdziałać temu stereotypowi i zainspirować Cię do zmotywowania swoich dziadków, bo nigdy nie jest za późno.

Nauka to potęgi klucz

Tak właśnie mogliby mawiać nasi dziadkowie, dlatego warto ich posłuchać i przekształcić te mądrości w prawdziwe czyny. Właśnie dlatego każda okazja jest dobra, żeby zafundować babci lub dziadkowi kurs języka angielskiego dla seniorów, które organizowane są w coraz większej ilości miast. Wówczas zajęcia się dostosowywane pod indywidualny tryb dnia osób starszych i jednocześnie są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy również są bardzo dobrymi pedagogami mającymi dobre podejście do kursantów z tej konkretnej kategorii wiekowej. Twoi dziadkowie niczym nie muszą się martwić, ponieważ ćwiczenia odbywają się w adekwatnym tempie do stopnia zaawansowania grupy, dzięki czemu każdy ma szansę zapamiętania i zrozumienia podstawowy zasad gramatycznych czy elementarnych słówek.

Czym się wyróżniają?

Otóż nauka angielskiego dla seniorów, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, są organizowane w dogodnym terminie, a następnie przeprowadzana jest regularnie i w miarę często, aby kursanci mogli na bieżąco powtarzać materiał i zdobywać nową wiedzę. To fantastyczne rozwiązanie dla odważnych seniorów, którzy nie boją się wyzwań, a także pragną nadal rozwijać się i kształcić w różnych kierunkach.

Znajomość języka angielskiego pozwoli im na poszerzenie horyzontów, ale również poznanie nowych ludzi i nawiązanie kolejnych kontaktów, które być może przerodzą się w trwałe przyjaźnie. Jednocześnie nie trzeba martwić się o natłok materiałów i poziom trudności, ponieważ lektorzy dostosowują go do konkretnych uczestników, których następnie dzielą na poszczególne grupy. Podobnie tempo wykonywania prac jest dopasowane do potrzeb i możliwości przyswajania osób starszych, a cała strategia nauczania również przynosi spore efekty, dzięki opracowanemu planowi i podejściu nauczycieli. Posiadają oni dużo cierpliwości i równocześnie potrafią być elastyczni wobec kursantów, by do każdej osoby indywidualnie dobrać odpowiednią metodę nauczania. Z pewnością takie zajęcia również pozwalają na łatwiejsze przystosowanie seniorów do nowszych technologii, ponieważ wykorzystywane są przybory multimedialne, które najpierw są omawiane i przybliżane wszystkim po kolei. Bardzo dobrym sposobem na zgodę Twojej babci lub dziadka na wzięcie udziału w kursie jest wsparcie bezpośrednie, gdzie możesz osobiście ćwiczyć z nimi, powtarzać słówka czy nawet próbować rozmawiać po angielsku. Najważniejsze jest praktyczne zastosowanie, dlatego może to w większej mierze zależeć także od Ciebie.

freepik.com