• View Larger Image Dziadkowie-z-wnuczka

Co na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Oczywiście chodzi nam o kurs języka angielskiego, który może być świetną zabawą i jednocześnie nauką dla Twoich dziadków. Już teraz powstało wiele miejsc, gdzie również seniorzy mają szansę podszkolić swoje umiejętności lingwistyczne w sposób prosty i przyjazny dla ich trybu życia.

Jak ich zachęcić?

Naturalnie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie każda osoba starsza będzie chciała i czuła się gotowa na ponowną naukę. Jednak jest to bardzo dobry sposób na ćwiczenie pamięci, co jest niezwykle ważne w podeszłym wieku. Właśnie dlatego musisz dobrze zastanowić się nad argumentami związanymi z namówieniem babci lub dziadka na angielski dla seniorów. Przede wszystkim można zachęcić ich wspólną nauką, co również musisz brać pod uwagę. Osoby starsze wymagają więcej czasu na pojęcie niektórych zasad i reguł, dlatego dobrze jeśli zaoferujesz się do pomocy.

Wspólne powtarzanie słówek może być jednocześnie świetną zabawą i sposobem na spędzenie czasu ze swoimi dziadkami, a z drugiej strony Ty również masz okazję powtarzać słownictwo i ćwiczyć swoją wymowę oraz pamięć. Najważniejsze zatem jest wsparcie ze strony wnuków, którzy powinni pomóc przy początkowej fazie nauki.

Czy na pewno dadzą sobie radę?

Ależ oczywiście! Po pierwsze nie wolno wątpić w swoich dziadków, a po drugie posiadamy specjalną metodę nauczania, która jest jak najbardziej dopasowana do potrzeb i dyspozycji osób starszych. Z pewnością nie narzucamy zbyt szybkiego tempa, ponieważ doskonale rozumiemy, że potrzebują oni nieco więcej czasu na przyswojenie i zapamiętanie pewnych elementów.

Co więcej, pracujemy na mniej i bardziej nowoczesnych materiałach, które mogą zainteresować słuchaczy i równie skutecznie pomóc im zrozumieć podstawowe zasady gramatyczne. Jednocześnie nasi prowadzący służą zawsze pomocą w razie jakichkolwiek problemów, które staramy się rozwiązywać na bieżąco. Zajęcia natomiast odbywają się w godzinach również dopasowanych do trybu życia seniorów, by nie kolidowało to z ich pozostałymi obowiązkami. Istotną rzeczą jest także nasz system prac samodzielnych, gdzie dbamy o to, by każdy mógł ćwiczyć sam w domu i trenować słownictwo dla jeszcze lepszego efektu.

Po co?

Nigdy nie jest za późno na naukę, a zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski, który również przyda się osobom starszym do zrozumienia dzisiejszego świata, który jak wiadomo coraz częściej wplata angielskie zwroty i opiera się na połączeniu obu języków.

Poza zrozumieniem mogą także ćwiczyć własną pamięć, co szczególnie w podeszłym wieku jest konieczne, dla bezpieczniejszego i wygodniejszego funkcjonowania. Utrwalanie angielskiego pomoże im także w nawiązaniu kontaktów z osobami obcymi, ale również zmniejszą się wszelkie bariery związane z wyjazdem za granicę do rodziny lub na wakacje.

freepik.com