• View Larger Image dziewczyna-je-przed-laptopem-angielski-na-dzis

Dlaczego znajomość angielskiego ułatwia życie?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w naukę języków obcych? Jak najbardziej tak, a każda minuta poświęcona na naukę może przynieść wymierne korzyści! Sprawdź, jak skutecznie uczyć się języka angielskiego, który jak żaden inny pomaga osiągnąć bardzo wiele nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym.

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to wymóg konieczny już na etapie poszukiwania pierwszej pracy i to nie tylko dobrej pracy, ale pracy jakiejkolwiek – żaden pracodawca nie zatrudni pracownika, który przynajmniej w stopniu komunikatywnym nie jest w stanie porozumieć się w języku angielskim.

Nie tylko osoby młode powinny myśleć o przyszłości i przywiązywać większą wagę do nauki języków. Osoby dorosłe, a nawet seniorzy mogą sporo zyskać dzięki nauce języka angielskiego, który otwiera drzwi do całkiem nowych możliwości i pomaga porozumiewać się nie tylko z całkiem obcymi nam osobami, ale także łączy pokolenia w wielokulturowych rodzinach.

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć się angielskiego

Szkoły angielskiego w Katowicach, Krakowie,  Gdańsku i każdym innym, większym oraz mniejszym mieście w kraju dają ogromne możliwości poprawy bytu i zwiększenia pewności siebie podczas rozmowy z obcokrajowcami. Nie są to jedyne korzyści inwestowania w swój rozwój – dzięki znajomości angielskiego możesz cieszyć się swobodnym przekraczaniem granic kolejnych kontynentów, zwiedzać świat, jeżeli nie teraz, to na emeryturze i bez problemu porozumiewać się z Twoimi bliskimi, którzy postanowili układać sobie życie za granicą. Dzięki znajomości języka angielskiego bez problemu porozumiesz się z synową, zięciem oraz wnukami, które kiedyś przyjdą na świat, a także lepiej odnajdziesz się, gdy postanowisz odwiedzić członków Twojej rodziny, którzy mieszkają za granicą.

Znajomość języka angielskiego przydaje się także w codziennym życiu – dzięki niemu szybciej nauczysz się obsługi programów komputerowych, dotrzesz do ciekawych artykułów w Internecie czy skorzystasz z okazji cieszenia się oglądaniem filmów w oryginalnej wersji językowej, które pozwolą Ci utrwalić zdobytą w szkole językowej wiedzę i na bieżącą osłuchiwać się z poprawnym akcentem.

Jeżeli znasz angielski, poradzisz sobie w wielu często całkiem nieoczekiwanych sytuacjach i zyskasz odwagę, aby zawsze podejmować trudne wyzwania w życiu zawodowym i prywatnym. Liczne korzyści, które odczujesz, ucząc się angielskiego, pozwolą osiągać kolejne cele niezależnie od tego, ile masz lat i jakie są Twoje życiowe priorytety. Nie trzeba nikogo przekonywać, że znajomość języków obcych otwiera wiele drzwi, ale warto przypomnieć, że żyjemy w świecie, który oferuje znacznie więcej niż jeszcze kilka dziesięcioleci temu. Dziś poznawanie ludzi z całego świata czy podróżowanie to nie luksus dla nielicznych, a jeżeli znasz języki, możesz sporo zaoszczędzić i dodatkowo korzystać z życia w zgodzie z własnymi potrzebami, zainteresowaniami czy ilością wolnego czasu.

źródło: https://www.profi-lingua.pl/ 

 

freepik.com