• View Larger Image Grupa-mlodych-ludzi-trzymajacych-zarowke

Dlaczego warto zacząć uczyć się angielskiego?

Powodów może być całe mnóstwo, a to Ty decydujesz, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. My przedstawimy poniżej kilka, które naszym zdaniem mogą przydać się każdemu. To jeden z najpopularniejszych języków na świecie, którym można porozumieć się praktycznie wszędzie, dlatego warto poznać chociaż jego podstawy. Nie daj się dłużej przekonywać i zacznij naukę angielskiego od zaraz!

#Łatwiejsze podróżowanie

Każdy z nas był kiedyś za granicą albo planuje właśnie swoje pierwsze wakacje w obcym kraju. Zdecydowanie nie sprzyja temu brak znajomości języka angielskiego, dzięki któremu możesz dogadać się w większości krajów na świecie. Pewnie właśnie przez brak tych umiejętności do tej pory byłeś mniej chętny do podróżowania, ponieważ obawiałeś się trudności w komunikacji, załatwianiu podstawowych kwestii i poruszania się po nieznanym terenie.

Teraz to wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Wcale nie trzeba znać angielskiego na poziomie zaawansowanym, żeby móc swobodnie podróżować. Wystarczy, że zaczniesz kurs angielskiego w ProfiLingua i tam już poznasz podstawy rozmówek po angielsku:

  • przedstawienie swojej osoby;
  • formułowanie próśb i zapytań;
  • tłumaczenie drogi;
  • załatwianie podstawowych formalności w hotelu, restauracji.

#Początek nowej kariery

Współcześnie pracodawcy zwracają większą uwagę na konkretne umiejętności i zdolności potencjalnych kandydatów niż przykładowo ich wykształcenie. Znajomość języków obcych to teraz podstawa, dlatego i Ty musisz zacząć się szkolić i poznawać angielski od podszewki. W ten sposób zbudujesz sobie pewny grunt do rozwijania tej wiedzy i podnoszenia poprzeczki z każdym kolejnym kursem.

To właśnie może otworzyć Ci drzwi do wielu nowych miejsc pracy, a także coraz wyższych stanowisk, które oczywiście są coraz lepiej płatne. Jednocześnie możesz potraktować to jako pierwszy krok do założenia własnego biznesu, gdzie powoli zyskujesz przewagę nad innymi i będziesz gotowy do zdobywania rynku międzynarodowego. Dla osób, które znają język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym – nie ma rzeczy niemożliwych!

#Samorozwój

Ostatnią i najważniejszą kwestią, dla której warto zacząć uczyć się języków, a zwłaszcza angielskiego, jest rozwijanie samego siebie. Człowiek powinien uczyć się całe życie, bo w przeciwnym razie przestanie normalnie funkcjonować i zatrzyma się miejscu. Nie możesz do tego dopuścić, a pamiętaj także o braku jakichkolwiek barier. W dowolnym wieku możesz rozpocząć kurs angielskiego, które oferowane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, studentów i seniorów.

Nigdy nie jest za późno, by trenować swoje umiejętności lingwistyczne, umysł, pamięć i koncentrację. To wszystko pomoże Ci z pewnością w codziennym życiu, a akurat angielskiego można uczyć się przez cały czas – poznawać nowe słówka, wyrażenia i doskonalić znajomość zasad gramatyki.

freepik.com