• View Larger Image Podpisywanie-umowy

Dlaczego warto wyrobić certyfikat FCE?

Zrealizowanie tego kursu pozwala na znacznie więcej, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy opanowali już język angielski na poziomie zaawansowanym, by zgłosili się i przystąpili do egzaminu w jednej z trzech sesji. Z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji, a wręcz przeciwnie będziesz mógł rozwijać się i poszerzać swoje horyzonty o nowe możliwości.

Prestiż dla Ciebie

Przede wszystkim po zdaniu tego 5-etapowego egzaminu możesz być z siebie dumny. Nie jest to proste zadanie, ponieważ masz do zaliczenia w jednym czasie aż pięć umiejętności, z których wszystkie muszą być co najmniej na poziomie zaawansowanym i będą za to również punktowane. Przystępując do kursu FCE będziesz musiał zmierzyć się z:

  • Czytaniem ze zrozumieniem
  • Rozwiązaniem testu gramatycznego z użyciem różnych struktur językowych
  • Napisaniem wybranej formy treści
  • Odsłuchaniem i poprawnym zaznaczeniem odpowiedzi
  • Mówieniem po angielsku z akcentem i poprawną wymową

Wszystkie te zdolności wymagają odpowiedniego przygotowania, które nie trwa kilku tygodni, a nawet miesięcy – jest to ciężko praca sprzed kilku lat. Twoje obycie się i swobodne stosowanie angielskiego to przydatna rzecz, za którą możesz być nagrodzony właśnie takim certyfikatem o międzynarodowej randze.

Uczelnie całego świata stoją otworem

Z takim wyróżnieniem bez trudu dostaniesz się na różne zagraniczne uczelnie i instytucje edukacyjne, które oczywiście ratyfikują kurs FCE. Możesz zatem śmiało rekrutować i nie obawiać się odrzucenia, ponieważ posiadanie tego certyfikatu może udać się tylko wybranym i jest uznawane na profesjonalne świadectwo znajomości języka za granicą. To może być Twój klucz do sukcesu, by korzystać i rozwijać się na międzynarodowych uczelniach, a tym samym może rozpocząć tam swoją karierę.

Twoja szansa zawodowa

Jeśli poszukujesz też pracy w firmach o międzynarodowym charakterze albo też chcesz wyjechać poza granice Polski i rozpocząć swoją karierę, to dobrze wybrałeś. Certyfikat FCE jest również uznawany przez wiele firm, które chętnie przyjmują do siebie osoby ambitne i posługujące się swobodnie językiem angielskim na poziomie zaawansowanym. Znajomość oficjalnych zwrotów, wszystkich zasad gramatycznych i zachowanie akcentu pozwoli Ci prowadzić prezentacje i rozmowy po angielsku w wielkich przedsiębiorstwach, a co za tym idzie będziesz miał szansę rozwijać się, osiągać coraz wyższe stanowiska i tym samym lepsze wynagrodzenia.

Pozostałe profity z certyfikatu FCE

Może jeszcze tego nie wiesz, ale po zdaniu na pozytywną ocenę egzaminu FCE możesz również ubiegać się o zwolnienie z lektoratu na kilku polskich uczelniach, jak na przykład Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Jagielloński. Jednocześnie upoważnia Cię on do prowadzenie zajęć z języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych w klasach 1-3, dzięki czemu można dodatkowo dorobić.

Kurs FCE może przydać się także pracownikom służby cywilnej, którzy w ten sposób mogą udokumentować swoje kwalifikacje językowe. Podobnie dzieje się w przypadku przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, którzy zgodnie z przyjęciem MEN także potwierdzają swoje umiejętności językowe.

freepik.com