• View Larger Image

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Język włoski bez wątpienia należy do jednych z najpiękniejszych na świecie. Jest niezwykle prosty oraz bardzo dźwięczny w swojej formie. Ponadto chętnie podróżujemy do Włoch, chcemy tam pracować czy nawet studiować. Dlaczego zatem warto uczyć się tego języka? Poznaj nasze wszystkie wskazówki, czytając poniższy artykuł.

Włoski – prosty język

Struktura języka włoskiego, nawet dla osób, które nie radzą sobie dobrze z nauką języków obcych, jest niezwykle prosta. Tworzy ją alfabet, który składa się z 21 liter, skromnej ilości reguł gramatycznych oraz przede wszystkim nieskomplikowanej wymowy. Język jest bardzo dźwięczny oraz rytmiczny w swojej formie, przez co łatwo można zapamiętać kolejne słownictwo czy proste zwroty językowe.

Nawet jeśli startujesz od zera z nauką tego języka – nie martw się! Szybko się go nauczysz i po kilku miesiącach będziesz mógł już płynnie się nim posługiwać. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią formę nauki, np. w szkole językowej lub samodzielnie w domu. Włoski Warszawa to najlepszy sposób nauki tego języka na zajęciach grupowych lub indywidualnych w szkole, gdzie lektor będzie czuwać nad postępami Twojej pracy.

Możliwość rozwoju zawodowego

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest wręcz niezbędne, jeśli chodzi o znalezienie lepszej pracy – szczególnie w międzynarodowych firmach. Szukają one osób, które biegle władają angielskim czy niemieckim, ale obecnie mile widziane są również inne języki, które nie są już tak często spotykane. Język włoski może zatem stanowi ć duży atut na rynku pracy ze względu na swoją prostotę oraz przydatność. Z pewnością większe firmy będą sobie cenić znajomość tego języka. Warto spróbować swoich sił w różnych zawodach z językiem włoskim.

Podobny do innych języków

Włoski jest językiem zbliżonym do łaciny i wywodzi się z języków romańskich. Jego znajomość sprawi, że nauka francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego czy nawet rumuńskiego będzie o wiele łatwiejsza. Dobra znajomość podstaw gwarantuje efektywne szlifowanie języka. Włoski stanowi zatem fundament do nauki kolejnych języków.

Włoski to klucz do włoskiej kultury oraz kuchni

Włochy to kolebka europejskiej kultury, sztuki oraz literatury, a także jest krajem o największej liczbie zabytków wpisanych na Światową Liczbę Dziedzictwa UNESCO. Tutaj żyją najwybitniejszy projektanci oraz oczywiście mistrzowie kuchni. Bez wątpienia to właśnie włoska kuchnia przyciąga nas najbardziej. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci porozumiewać się z innymi właśnie w tym języku podczas podróżowania po kolejnych punktach na mapie Włoch.

freepik.com