• View Larger Image

Czy warto samodzielnie uczyć się języka angielskiego?

Jeśli właśnie intensywnie myślimy nad rozpoczęciem nauki języka angielskiego, to nie musimy się długo zastanawiać, ponieważ odpowiedzieć jest prosta – zacznijmy naukę teraz! Nie warto rozmyślać czy przyda nam się ten język, czy nie. Jednak obecnie musimy się zastanowić, czy opłaca nam się uczyć samemu. W poniższym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Samodzielna nauka

Pod tymi dwoma słowami kryje się niezbyt lubiana nauka, z którą mieliśmy do czynienia w szkole, na różne sprawdziany czy kartkówki. Nie zawsze to nam wychodziło w życiu młodzieńczym, gdy uczęszczaliśmy na lekcje. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy uda nam się obecnie taka samodzielna nauka języka angielskiego. Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, dlatego że nauka samemu nie zawsze jest łatwa. Szczególnie drugiego języka obcego, gdy musimy przyswoić wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki, wymowy i pisowni. Dlatego samodzielna nauka może przyprawiać nam dużo nerwów oraz możliwe, że efekty nie będą zadowalające. Ponadto często ucząc się sami, nie mamy należytej koncentracji oraz w wielu przypadkach szybko się zniechęcamy w rezultacie, nie powtarzając materiału regularnie, co jest najważniejsze przy języku angielskim. Systematyczność, bo o niej mowa, to klucz do nauki języka angielskiego. Dlatego musimy dokładnie przemyśleć to, czy będziemy w stanie uczyć się samodzielnie, mając bardzo dużo obowiązków w pracy, jak i w domu.

Kurs w szkole językowej

Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, że samodzielna nauka wyjdzie nam na dobre, to mamy inne rozwiązanie. Jest to zapisanie się na kurs dla dorosłych do szkoły językowej. Nie dość, że w szybki i łatwy sposób nauczymy się angielskiego, ponieważ wiele takich zajęć przystosowanych jest do indywidualnych potrzeb każdej osoby to także poznany przy okazji świetnych ludzi. Właśnie, gdy zdecydujemy się na taki kurs w grupach, to będzie to dobry sposób do nawiązania nowych znajomości. Pokonasz także barierę mówienia w krótkim czasie oraz znajdziesz większą motywację do nauki, ponieważ, gdy już zapiszesz się na takie zajęcia, to także będziesz chętnie na nie uczęszczał. Będziesz wiedział, że jeśli nie pójdziesz na nie to one i tak się odbędą. Pamiętaj, że nauka języka angielskiego ma ułatwić Ci realizację Twoich planów i być dla Ciebie przyjemnością, a nie wymogiem.

 

 

freepik.com