• View Larger Image

Czy warto nauczyć się języka szwedzkiego?

Szwedzi nazywani są najszczęśliwszym narodem na ziemi. Nie bez powodu, ponieważ ludność w tym kraju jest niezwykle otwarta oraz sympatyczna, a także dobrze nastawiona na inne narodowości.  Nic zatem dziwnego, że obecnie rośnie popularność kulturą skandynawską, co możemy zaobserwować zarówno u młodszego, jak i starszego pokolenia. Czy zatem warto nauczyć się języka szwedzkiego? Przedstawimy kilka najważniejszych powodów, które powinny przekonać Cię, że nauka szwedzkiego może się opłacać.

Zyskasz na rynku pracy

Przede wszystkim nauka języka szwedzkiego opłaci się, gdy planujemy wyjechać do Szwecji i podjąć tam zatrudnienia. To wcale nie jest takie trudne, a rynek pracy jest mile nastawiony do nowych osób, co pozwala nam szybciej zbudować relacje z innymi. Na samym początku wystarczy, że opanujemy podstawy, a resztę języka szybko nauczymy się już na miejscu. Na pewno dużo łatwiej będzie nam znaleźć lepszą pracę, gdy już umiemy w jakimś stopniu język. Ponadto, dzięki szwedzkiemu wzbogacisz swoje CV, gdzie obecnie nie brakuje ofert z angielskim czy niemieckim. Dlatego język szwedzki umożliwi Ci poszerzenie swoich horyzontów.  Z pewnością CV z informacją o znajomości tego języka wyróżni się na tle pozostałych. Na rynku nie brakuje ofert pracy na osoby szwedzkojęzyczne. W końcu to właśnie ze Szwecji pochodzą największe marki z różnych branż oraz koncerny produkcyjne.

Łatwiej zrozumiesz pozostałe języki skandynawskie

Wiele mówi się o tym, że gdy już nauczyliśmy się danego języka skandynawskiego, łatwiej następnie uczyć się następnych. I tak samo jest również w tym przypadku! Znając język szwedzki dobrze porozumiesz się z Duńczykiem, czy Norwegiem. Pierwszych zdecydowanie lepiej zrozumiesz na piśmie, a z kolei drugich w mowie, łatwiej się dogadując. Oczywiście różnice zauważymy w wymowie pewnych zdań czy słów oraz bezpośrednio w akcencie. Jednak przez wiele zbliżonych do siebie aspektów zdecydowanie łatwiej jest nam później uczyć się tych języków. Możemy zatem uczyć się swobodnie kolejnych, wzbogacając swoje CV, zdobywając kolejne niezbędne informacje i poszerzając swoją wiedzę.

Poznasz ciekawą kulturę

Nauka szwedzkiego sprawi, że będziesz chciał nie tylko opanować język Szwedów, ale również odwiedzić ten niezwykły kraj. Poza przepięknymi krajobrazami, bogatą historią, kraj oferuje bardzo przychylne podejście do innych kultur, religii oraz poglądów. Z pewnością będziemy mieć okazję również poznać sam kraj od strony historii – to właśnie ze Szwecji pochodzą autorzy znanych książek, np. Astrid Lindgren („Dzieci z Bullerbyn”) czy sławni ludzie jak Alfred Nobel (wynalazca dynamitu i fundator Nagrody Nobla). Zdobyta umiejętność szwedzkiego pozwoli Ci czytać i rozumieć kryminały, z których to właśnie Szwedzi słyną.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób uczyć się tego języka, to z pewnością kurs języka szwedzkiego online umożliwi Ci poznanie najważniejszych zagadnień. To obecnie popularna forma nauki ze względu na wygodę i możliwość uczenia się w dowolnym czasie i miejscu.

freepik.com