• View Larger Image

Czy opłaca się uczyć języka francuskiego?

Obecnie biegła znajomość języka angielskiego nie jest już w pełni wystarczająca ze względu na to, że międzynarodowe firmy chętniej przyjmują osoby, które znają inne języki. Dlatego nic dziwnego, że duża ilość osób uczy się innych języków niż angielski. Czy warto uczyć się francuskiego i czy to się opłaca? W poniższym artykule przedstawimy wszystkie wskazówki dotyczące nauki tego języka.

Francuski stanowi międzynarodowy język

Język francuski bez wątpienia możemy nazwać językiem międzynarodowym ze względu na to, że należy do jednych z najczęściej używanych. Można się w nim posługiwać nie tylko we Francji, ale również w Szwajcarii, Kanadzie, Tunezji, Belgii czy państwach Afryki Środkowej. Dogadamy się dzięki niemu w 32 krajach na aż 5 kontynentach. Należy do języków trzech języków urzędowych Unii Europejskiej i stanowi również język wielu organizacji międzynarodowych (ONZ, NATO, UNESCO itp.). Siedziby niektórych z tych organizacji ma właśnie w miastach, które posługują się francuskim.

Warto również wiedzieć, że znajomość francuskiego będzie przydatna w nauce innych języków obcych, zwłaszcza z grupy romańskich. Mowa o hiszpańskim, włoskim, rumuńskim oraz portugalskim.

Francuski pomocny w zdobyciu zatrudnienia

Znajomość francuskiego przydaje się również, gdy zamierzamy pracować w międzynarodowych firmach, które wymagają znajomości  nie tylko angielskiego czy niemieckiego, ale również innych języków. Dlatego, jeśli chcemy wyróżnić się na rynku pracy, to certyfikat znajomości francuskiego będzie niezwykle przydatny. Gdy myślisz o wyjeździe za granicę, to wiele międzynarodowych firm, które nie mają nawet swojej siedziby we Francji, poszukują osób, które znałyby ten językiem. Znajomość francuskiego przyda się również wtedy, gdy zamierzamy studiować w francuskojęzycznych krajach.

Język francuski – prosty w nauce

Wiele osób myśli oraz uważa, że język francuski jest niezwykle trudny w nauce ze względu na różnorodnych akcent oraz gramatykę. Francuski może pochwalić się przede wszystkim odpowiednim brzmieniem, melodyjnością oraz romantyzmem. Szybko można załapać nowe słownictwo czy proste wyrażenia gramatyczne. Warto również podczas nauki języka otaczać się nim w postaci oglądania filmów, czytania książek i gazet oraz słuchania piosenek, czy nawet podcastów. Z pewnością już po pewnym czasie nauczymy się podstawowych wyrażeń.

Uczyć się francuskiego możesz w dowolnej dla siebie formie – w szkole językowej oraz samodzielnie w domu. Do samodzielnej nauki potrzebujemy przede wszystkim dużo systematyczności oraz motywacji, aby móc uczyć się wygodnie oraz szybko osiągnąć zamierzony sukces. Polecamy jednak język francuski – ProfiLingua, gdzie z łatwością nauczysz się języka na wybranym przez siebie kursie z pomocą doświadczonej kadry lektorów.

freepik.com