• View Larger Image Mezczyzna-krzyczacy-do-metalowej-puszki

Czy muzyka przyspiesza naukę języka angielskiego?

Wiele mówi się o tym, że nauka języka angielskiego będzie dużo łatwiejsza, jeżeli wybierzemy do tego odpowiednie metody. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie muzyki jako narzędzia, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży.

Czemu muzyka pomaga w nauce?

Z naukowego punktu widzenia, procesy zachodzące w mózgu podczas produkcji języka, są bardzo podobne do tych, które towarzyszą podczas tworzenia muzyki. Język jest złożonym procesem, który nasz mózg postrzega podobnie jak muzykę. Aby mówić w obcym języku, musimy nauczyć się znaczenia nowych znaków, a to podobne do odczytywania nut. Przy okazji muzyka ze względu na ogromne znaczenie neurologiczne jest ogromną pomocą w budowaniu zdolności językowych, szczególnie w młodym wieku!

Muzyka wspomaga procesy zapamiętywania

Te same słowa wypowiadane przez dwie osoby brzmią zupełnie inaczej ze względu na barwę głosu. Zapamiętujemy przekaz poprzez intonację i ton głosu, co potocznie nazywamy sposobem mówienia. To samo dotyczy muzyki. Nawet bez słów możemy odróżnić ludzi grających ten sam utwór muzyczny. Sposób, w jaki nasz mózg przetwarza muzykę, ma ogromny wpływ na stymulowanie pamięci. Sprawia to, że im bardziej jesteśmy w stanie wychwycić melodię języka, tym szybciej się go nauczymy. Dlatego w wieku przedszkolnym, angielski bardzo często przyswajany jest za pomocą nauki piosenek. Jest to również świetny sposób na zachęcenie dziecka do nauki.

Nauka języka angielskiego za pomocą muzyki

Jak widzisz, muzyka może znacznie wspomóc proces nauki. Warto wykorzystać ja, zwłaszcza w przypadku dzieci. Świetnym pomysłem może być nauka języka angielskiego z Profi Lingua, która jako szkoła językowa z pewnością zna doskonałe metody na skuteczną naukę języka obcego!

freepik.com