• View Larger Image

Czy język chiński jest prosty do nauczenia?

Zastanawiasz się nad naukę języka chińskiego? Związane jest to z Twoją pracą lub zainteresowania? Z pewnością przyda Ci się znajomość tego języka, jeśli masz zamiar wiązać swoje plany właśnie z Chinami. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze powody, dla których chiński jest naprawdę prostym oraz łatwy językiem do nauki.

Dlaczego warto uczyć się chińskiego?

Chiny są krajem, który stanowi potęgę gospodarczą i z roku na rok odnotowuje coraz lepsze wyniki związane również z rozwojem technologicznym. Wiele firm obecnie zakłada swoje siedziby na terenie naszego krajów oraz w państwach, np. Europy Zachodniej. Wszystko to za sprawą dużych możliwości oraz rozwoju w wielu obszarach oraz dziedzinach. Co więcej, co roku Chiny odwiedza duża ilość turystów, którzy chcą odwiedzić słynne miejsca w kraju, czy poznać kulturę i tradycję tamtejszych stron. Dlatego nauka tego języka to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które planują wyjechać do Chin ze względu na sprawy prywatne, zawodowe lub chcą podjąć studia wyższe. Znajomość języka chińskiego umożliwia swobodne podróżowanie oraz porozumiewanie się z innymi.

Czy chiński jest prostym językiem?

Zachęcamy do nauki języka chińskiego, ponieważ wbrew pozorom to bardzo prosty język, mimo swojego brzmienia. W języku chińskim nie spotkamy się z żadnymi czasami gramatycznymi, liczbą pojedynczą oraz mnogą, a także wyrazami, które odmienia się przez przypadki, osoby i rodzaje. Czasy wyraża się za pomocą wstawienia słowa, które oznacza czas, nazwa okolicznika czasy i to tyle. Gdy przetłumaczymy zdania na język polski, będą nam się wydawać niepoprawne oraz zbyt łatwe, ale to jest właśnie cały chiński. Ponadto niektóre hieroglify w języku chińskim są dosyć łatwe w zapamiętaniu – nie wszystkie oczywiście, ale to dobra podstawa dla nas na początku nauki. Samo uczenie się idzie dosyć wolno na początku, ale to kwestia czasu – wystarczy, że przyswoimy, w jaki sposób konstruuje się zdania.

Nauka chińskiego – gdzie się uczyć?

Uczyć się języka chińskiego możesz w domu podczas samodzielniej nauki czy na kursie językowym w szkole. Obecnie popularne są kursy online oraz korzystanie z aplikacji mobilnych, jednak do tego potrzebujemy dużej ilości motywacji oraz systematyczności.

Dlatego wiele osób chętnie korzysta z kursów w szkole językowej ze względu na wiele dostępnych zajęć dla każdego, niezależnie nawet od wieku oraz stopnia zaawansowania. Język chiński wymaga przede wszystkim czasu oraz opieki lektora, która będzie czuwać nad postępami pracy. Polecamy zatem język chiński – ProfiLingua Wrocław, gdzie możesz uczyć się chińskiego na zajęciach w przyjemnej atmosferze.

freepik.com