• View Larger Image

Czy da się nauczyć języka angielskiego samodzielnie?

Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie, a jego znajomość jest nie tyle pożądana, co nawet potrzebna, żeby móc w dzisiejszym świecie pracować, podróżować czy nawiązywać nowe znajomości. Rodzi się jednak pytanie – czy trzeba zapisywać się na specjalny kurs, aby zgłębić tajniki tego języka, czy może wystarczy samodzielna nauka? Przekonajmy się!

Bądź tam, gdzie jest język angielski!

Niezwykle skutecznym sposobem nauki języka angielskiego jest otaczanie się nim z każdej możliwej strony w jego naturalnym środowisku. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest zagraniczny wyjazd, chociaż nawet w kraju ojczystym można otaczać się językowymi bodźcami. Jednak trzeba mieć świadomość, że najszybciej i najbardziej efektywnie języka angielskiego nauczymy się właśnie na wakacjach czy pracy w angielskim środowisku. Jeśli jednak nie ma możliwości wyjazdu, zawsze możesz pokusić się o zapisanie na kurs języka angielskiego lub sprawdzić, czy jesteś w stanie wziąć kilka lekcji z native speakerem. Ale to oczywiście nie wszystko.

Oglądaj telewizję, słuchaj radia i czytaj książki

Języka angielskiego bardzo łatwo i przyjemnie można nauczyć się także poprzez wykonywanie prozaicznych czynności, takich jak oglądanie filmów w języku angielskim, czytanie czasopism czy książek w tym języku lub słuchanie radia i muzyki. Bardzo efektywne jest codziennie oglądanie wiadomości w języku angielskim i słuchanie anglojęzycznego radia – tam możemy mieć do czynienia z żywym językiem, jakim na co dzień posługują się ludzie, więc od razu chłoniemy wymowę, ale także ćwiczymy słuchanie wraz ze zrozumieniem. Chociaż na samym początku tego typu zajęcia mogą wydawać się trudne, ze względu na nierozumienie potocznej mowy angielskiej – możemy Cię zapewnić, że z każdym dniem będzie szło Ci coraz lepiej!

Ucz się słówek

Ucząc się języka angielskiego, postaw także na słówka! Najprościej, jeśli będziesz je regularnie powtarzać i używać w kontekstach oraz tworzyć słowne skojarzenia. Jeśli sam uczysz się języka angielskiego warto także, żebyś skorzystał z pomocy różnych gier i quizów słownych.

freepik.com