• View Larger Image

Co zrobić, gdy pojawi się kryzys podczas nauki angielskiego?

Kryzys w nauce języka obcego to wręcz naturalna rzecz. Pojawia się u każdego w różnym etapie nauczania. Wiążę się to zazwyczaj ze znudzeniem, odkładaniem uczenia się na później, i brakiem czasu. Jak zatem tego uniknąć?

Zmiana nauki

Uniknąć nadmiernej rutyny w nauce angielskiego pomoże zmiana planu nauki. Warto co jakiś czas zmieniać ćwiczenia, które robisz. Tak więc, jeśli codziennie uczysz się np. gramatyki w połączeniu ze słownictwem, to należy urozmaić naukę o rozumienie ze słuchu lub o czytanie. Dodatkowo zdecydowanie lepiej się myśli, gdy nauka jest urozmaicona. Organizacja czasu pozwoli w dodatku bardziej się zmotywować i przeznaczyć odpowiednią ilość wolnego na naukę. Można również zmienić otoczenie albo miejsce, gdzie do tej pory się uczyliśmy. Wprowadzaj także do swojej nauki nieco rozrywki, a więc wszelkie piosenki, filmy, czy książki anglojęzyczne są jak najbardziej wskazane. W dużej mierze to właśnie motywacja odpowiada za zachowanie odpowiedniego przebiegu nauki. Pozwala uniknąć wszelkich kryzysów i nieudanych prób wznowienia nauki. Znalezienie inspiracji będzie zatem przydatne.

Nowe metody uczenia się

Jeśli uczysz się tylko w domu, to zdecydowanie niekiedy jest ciężko ze systematycznością i motywacją. W dodatku często popełniamy duży błąd – zbyt duża ilość materiałów, z których korzystamy. Pomocną opcją może okazać się kurs w szkole językowej. To rozwiązanie dla osób, które chcą lepiej zorganizować swój czas. W dodatku praca w grupie zmusza do interakcji, a także motywuje do wykonywania pewnych działań. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany lektor, który tłumaczy zagadnienia, omawia ćwiczenia i zajmuję się każdą językową kwestią. Idealną propozycją, która sprawi, że nauka będzie efektywna może być szkoła angielskiego – profi-lingua.pl. Wiele dostępnych kursów językowych dla każdego w różnym wieku. Z pewnością z ich pomocą językowy kryzys zostanie zażegnany.

freepik.com