• View Larger Image

Wady i zalety nauki chińskiego dla dzieci

Szkoły językowe rosną w siłę, a coraz więcej rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci na kurs obcego języka. W swoich ofertach, płatne placówki mają bardzo zróżnicowaną ofertę. Ostatnio w siłę rośnie kurs chińskiego dla dzieci. Jakie są zalety oraz wady inwestowania w naukę egzotycznego języka?

Język angielski nie wystarcza

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć w Polsce osobę, która nie miała styczności z językiem angielskim. W rekrutacji do szkół średnich i uczelni wyższych patrzy się na wyniki egzaminów pisane w tym języku, a na uczelni patrzy się na uzyskane punkty z matury, bez względu na kierunek studiów. Dlatego można odważyć się na stwierdzenie, że angielski w naszym kraju jest językiem powszechnym, którego znajomość nie jest już niczym wyjątkowym.

Bardziej świadomi rodzice, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku pewniejszą przyszłość, inwestują w kurs drugiego języka, przeważnie jest to niemiecki, francuski lub hiszpański. I tu również powoli pojawia się przesyt. Dlatego, aby jeszcze bardziej urozmaicić umiejętności swojego dziecka, decydują się na kursy języków niszowych. Jednym z nich jest język chiński.

Zalety kursu języka chińskiego dla dzieci

Do zalet takiego kursku można kolejno zaliczyć:

  • rozwój kreatywny u dziecka, który sprawia, że maluch jest bardziej ciekawy świata. Uczy się o jego wielokulturowości i różnorodności;
  • mocna pozycja na rynku pracy w przyszłości poprzez znajomość niszowego języka;
  • możliwość pracy za granicą, w kraju rozwiniętym gospodarczo;
  • wyróżnienie na tle innych oryginalną i unikatową umiejętnością;
  • poznanie bogatej i niesamowitej kultury wschodu.

Dodatkowo, chiński dla dzieci to kurs, podczas którego dzieci uczone są metodą komunikatywną. Budują tym samym pewność siebie i nawiązują nowe znajomości. Kursy w szkołach językowych cieszą się dużą popularnością, ponieważ nauczyciele są bardzo zaangażowani w rozwój dziecka. Na bieżąco informują o postępach i wspólnie z rodzicami planują dalszą edukację. Język chiński – szkoła językowa we Wrocławiu, oferuje profesjonalne szkolenie dzieci w zakresie języka. Nie musisz obawiać się o nic.

Wady kursu języka chińskiego

Czasem jednak coś, co z pozoru wydaje się świetnym pomysłem, dla niektórych może okazać się wręcz przeciwnie – bardzo negatywne. Dlatego warto wspomnieć o kilku wyrzeczeniach oraz konsekwencjach takiego kursu:

  • bunt dziecka, które nie czuje potrzeby uczenia się obcego języka, zwłaszcza, jeżeli uczy się już angielskiego;
  • język chiński polega na nauce zupełnie obcego alfabetu, co dla niektórych dzieci może okazać się bardzo trudne do nauczenia;
  • przesyt ilością uczonych języków, który objawi się mieszaniem słownictwa i gramatyki (tak zwane: co za dużo to niezdrowo).

Jak widzisz, wady te są raczej kwestią indywidualną i nie muszą absolutnie dotyczyć każdego. Chodzi tu raczej o pewnego rodzaju czujność oraz monitorowanie postępów w nauce dziecka. Pozwoli to na odpowiednio szybką reakcję nim dziecko zupełnie zrazi się do nauki języków. Dlatego tak ważna jest nauka pod okiem specjalisty, który pomoże dobrać materiały dydaktyczne i sposób prowadzenia zajęć pod indywidualne potrzeby malucha.

freepik.com