• View Larger Image Stos-ksiazek-na-bialym-tle

Charakterystyka poziomów nauki angielskiego dla początkujących

Dzisiaj postaramy się wytłumaczyć Ci różnicę pomiędzy dwoma poziomami podstawowymi w nauce angielskiego, gdzie wyróżniamy stopień A1 i A2. Oba te etapy są kierowane do osób, które nigdy wcześniej nie miały większej styczności z językiem angielskim, chcą przełamać swoją barierę językową albo zwyczajnie przypomnieć sobie pierwszorzędne zasady posługiwania się angielskim w mowie i piśmie.

Poziom A1

To najniższy z możliwych poziomów nauki angielskiego, gdzie wszystko zaczyna się od zera. Zatem jeśli nie miałeś wcześniej możliwości poznania tego języka, to będzie najlepszy start do rozwijania swoich umiejętności. Po jego odbyciu będziesz potrafił już używać najważniejszych zwrotów po angielsku i tym samym porozumieć się z kimś obcym w najprostszych i najbardziej codziennych sprawach. Poziom ten można podzielić na 3 poszczególne etapy, podczas których będziesz po kolei uczyć się założeń języka.

STARTER – w tym przypadku będziesz potrafił już opowiedzieć nieco więcej o sobie:

  • My name is… – Mam na imię…
  • I am 25 years old. – Mam 25 lat.
  • I live in Warsaw. – Mieszkam w Warszawie.
  • I like sport and technology. – Lubię sport i technologię.
  • I watch TV at night. – Oglądam telewizję w nocy.

BEGINNER 1 – tutaj zaczniesz powoli prowadzić proste konwersacje z innymi o Twoich ulubionych czynnościach, życiu rodzinnym czy codzienności albo też będziesz umiał zadawać podstawowe pytania. Ćwiczona będzie także umiejętność zapraszania na eventy, urodziny i inne wydarzenia, czyli poznasz wszystkie najpotrzebniejsze zwroty.

BEGINNER 2 – zaczną się już poważniejsze rozmowy dotyczące przyszłości i planów na najbliższy czas, a także poruszone zostaną takie tematy jak: wakacje, urlop, umiejętności i talenty, pogoda i wiele innych.

Poziom A2

Nie musisz obawiać się diametralnego przeskoku, ponieważ nadal poziom ten charakteryzuje się podstawowymi założeniami i wiedzą, która będzie Ci potrzebna do rozwijania podczas kolejnych etapów nauki angielskiego. Właśnie kursy angielskiego w ProfiLingua powinny zainspirować Cię do poznawania tego języka z każdej możliwej strony, gdzie doskonalone są zarówno umiejętności pisania, mówienia, jak i czytania oraz zasad gramatycznych. Na tym stopniu znajomości możemy wyróżnić już tylko 2 szczeble postępu:

ELEMENTARY 1 – zacznie się tutaj prowadzenie rozmów stanowczych i opartych na przymusie, konieczności lub obowiązku. Będziesz uczył się wyrażania swojej opinii po angielsku, a także próśb. W dodatku bez problemu będziesz w stanie opisać swoich bliskich, zamówić danie w restauracji czy wytłumaczyć obcemu jak dotrzeć w konkretne miejsce.

ELEMENTARY 2 – do Twoich umiejętności dołączy również zdolność przypuszczania i wyrażania najważniejszych emocji, a więc Twoje opowieści będą nabierały innego znaczenia i charakteru. Jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne, niezrozumiałe, będziesz potrafił zapytać i uzyskać potrzebne informacje.

 

freepik.com