• View Larger Image

Business English – warto?

Business English to specjalistyczny język, którymi najczęściej posługują się osoby w sferze biznesowej. Jest przydatny w określonych branżach, dlatego warto zastanowić się, czy jego nauka będzie konieczna.

Czy Business English się przydaje?

Przede wszystkim najpierw należy zastanowić się, czy będzie on miał swoje zastosowanie na co dzień. Najczęściej Business English używa się w sferze zawodowej. Szczególnie, jeśli dana osoba pracuje w szeroko pojętym międzynarodowym biznesie. Jednak gdy tak nie jest, wystarczy poznać tylko podstawowe słownictwo z tej dziedziny, żeby móc się porozumiewać na ogólnym poziomie. Natomiast gdy poruszamy się w handlu, finansach, marketingu, czy IT to na pewno warto uczyć się Business English. Poza słownictwem zdobywa się umiejętności komunikacyjne w biznesie, przede wszystkim poprzez prezentacje, pisanie raportów i sprawozdań, argumentacje, czy spotkania. Wówczas pozwala to na komunikację z innymi klientami na rynku międzynarodowym, a także poprawia naszą pozycję w firmie.

Nauka BE w szkole językowej?

Najlepszym rozwiązaniem, które przybliży nas do odpowiedniej znajomości Business English będzie skorzystanie z kursu w szkole językowej. To dobra opcja szczególnie dla tych, którzy nie lubią samodzielnej nauki w domu, która nie zawsze jest motywująca. W dodatku niekiedy dana osoba nie wie, od czego zacząć oraz z jakich materiałów skorzystać. W przypadku kursów językowych nie ma z tym problemów, ponieważ mamy już gotowy przedział tematyczny dedykowany dla każdej z grup. Różnorodność zajęć to kolejny z atutów wyboru tej metody nauki. W dodatku w łatwy sposób można zintegrować się z grupą i poznać nowe osoby, a także spędzić wolny czas w miłej atmosferze. Kurs językowy ponadto pozwoli uzyskać odpowiednie certyfikaty, które niekiedy są potrzebne, np. do CV. Język angielski dla firm w ProfiLingua to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy Ci na szerokim wyborze zajęć o tematyce ściśle związanej z biznesem.

 

 

freepik.com