• View Larger Image

Business English – czy warto się go uczyć?

Coraz częściej na wielu stanowiskach wymagana jest nauka języka angielskiego, która pozwoli nam na poszerzenie swoich możliwości w pracy oraz ułatwi kontakty z klientami  międzynarodowymi. Czy, jeśli pracujemy w firmie, która wymaga języka angielskiego oraz posiada wysokie kwalifikacje warto uczyć się Business English?

Komu przyda się Business English?

Z pewnością przyda Ci się, jeśli pracujesz w firmie, która utrzymuje oraz pozyskuje międzynarodowe kontakty z innymi firmami, a także wtedy, gdy znajomość angielskiego biznesowego będzie potrzebna na co dzień. Dlatego jest ważnym punktem podczas zawierania umów lub kontraktów z zagranicznymi klientami. Ponadto może sprawdzić się, jeśli planujesz wyjechać do pracy za granicę lub zmienić ją na taką, gdzie wymóg przyjęcia to będzie właśnie jego znajomość. Przy okazji zdecydowanie uatrakcyjni Twoje CV.

Dlaczego warto?

Znajomość angielskiego biznesowego to duży plus na rynku pracy. Z pewnością rosnące zapotrzebowanie oraz rozwój firm wymaga umiejętności posługiwania się tym językiem. Dlatego wiele szkół językowych oferuje angielski dla firm. Przede wszystkim celem takich kursów jest poprawna komunikacja, wyrażanie opinii oraz prezentowanie danych lub argumentacji w sferze zawodowej. Wiele osób dochodzi do wniosku, że tradycyjny angielski nie będzie na tyle przydatny i nie będzie odpowiadał potrzebnej wiedzy, co jego biznesowa wersja. Może on również przydać się, gdy będziemy szukać pracy, która ma wysokie kwalifikacje lub będzie nam zależało na zwiększeniu pozycji i renomy firmy. To także wyżej wspomniany kontakt z międzynarodowymi klientami oraz przedsiębiorstwami, gdzie będziemy chcieli uzyskać lub utrzymać z nimi biznesowe relacje.

Różnice między zwykłym, a biznesowym angielskim

Business English to nic innego jak specjalistyczne, rozszerzone słownictwo, którego możemy używać w sferze zawodowej. Na kursach angielskiego biznesowego kładzie się nacisk na umiejętności, które są niezbędne w środowisku pracy oraz różnice międzynarodowe i charakterystyczne słownictwo dla nich. Zajęcia mają na celu ułatwić oraz przełamać niektóre osoby do swobodnych wypowiedzi. Języka angielskiego, którego uczono nas był tym potocznym, który nie zawsze nadaje się do posługiwania w pracy.

 

 

freepik.com