• View Larger Image

Angielski w formie online – 5 powodów dla których warto!

Przy użyciu innowacyjnych technologii i możliwości jakie ze sobą niesie, szkoły językowe zaczęły prowadzić lekcje w trybie online. Już od kilku lat rośnie trend związany z nauką języka angielskiego online. Zdania o skuteczności takiej metody były podzielone, a teraz nastał idealny czas, aby wyrobić sobie na ten temat własną opinię. Poniżej 5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego online!

Angielski online – wygoda i komfort

Wyobraź sobie, jak dużo korzyści niesie ze sobą nauka w domu. Nie musisz zakładać kurtki i butów (zwłaszcza zimą), nakładać makijażu i jechać przez pół miasta, aby dostać się do wybranej placówki. Możesz założyć ciepłe kapcie, zaparzyć sobie filiżankę herbaty i rozsiąść się wygodnie w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Jeżeli tylko pogoda dopisze, możesz również uczyć się w ogrodzie, w pobliskim parku lub nad jeziorem.

W trybie zajęć online to Ty wybierasz miejsce do nauki, nie odwrotnie. Nie musisz dopasowywać się do planu zajęć danej placówki. Wystarczy komputer z dostępem do WiFi oraz kartka i długopis.

Angielski online – oszczędność czasu

Lekcje języka angielskiego przez Internet to idealnie rozwiązanie dla zabieganych. Niektórym osobom było do tej pory bardzo ciężko wygospodarować czas na uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach, odrabianie zadań w domu i jeszcze samodzielną naukę poza kursem.

Zdecydowanym atutem kursów językowych online jest to, że nie tracisz czasu na dojazd. Wystarczy tylko uruchomić komputer w czasie planowanych zajęć. Oprócz tego, angielski online to również elastyczność. Zajęcia zawsze można przełożyć lub skrócić, dostosować pod siebie –  nie odwrotnie.

Angielski online – oszczędność pieniędzy

Oszczędzasz nie tylko czas, ale również własne pieniądze. Lekcje w profesjonalnej placówce językowej będą o wiele droższe, niż kurs w formie online. Oprócz tego oszczędzasz także na dojazdach – nie musisz pokrywać kosztów paliwa czy transportu publicznego. Znika również konieczność kupna podręczników, ponieważ większość z nich będzie Ci udostępniona w formie PDF.

Angielski online – właściwe tempo dla każdego zagadnienia

Uczysz się w odpowiednim dla siebie tempie. Na standardowych kursach, studentów dobiera się wedle stopnia ich zaawansowania językowego. Szkoły układają program tak, aby nikt nie zostawał w tyle i wszyscy uczyli się w jednakowym tempie.

Niestety, to nie zawsze się sprawdza. Jedni uczą się szybciej od drugich co w efekcie przekłada się na brak zrozumienia danej partii materiału.

Nauka angielskiego przez Internet różni się głównie tym, że przebiega w tempie dostosowanym do ucznia. Nauczyciel ma obowiązek upewnić się, że wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe. Jeżeli jakaś partia materiału idzie Ci nieco ciężej, nauczyciel powinien zwolnić tempo i przerobić dane zagadnienie jeszcze raz.

Angielski online – interaktywna nauka

Współczesna technologia umożliwia nie tylko uczestniczenie w lekcjach bez konieczności wychodzenia z domu. Daje również dostęp do nieograniczonych ilości materiałów dydaktycznych i ćwiczeń, które pozwolą Ci rozwinąć znajomość angielskiego.

Możesz uczyć się poprzez filmy, muzykę, interaktywne ćwiczenia, gry itp. Dla wielu uczniów już sama możliwość nagrywania zajęć i odtwarzania ich ponownie daje wiele korzyści.

Zainteresowany? Postaw na angielski online – zobacz, jakie to proste!

freepik.com