• View Larger Image Kobieta-trzymajaca-ksiazke

Angielski na każdym kroku – metody nauki

Wbrew pozorom język angielski otacza nas w dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie, dlatego można wyróżnić tak wiele sposób na naukę. W poniższym artykule przedstawimy kilka najpopularniejszych metod, które nie będą wymagać od Ciebie specjalnego przygotowania ani zbyt dużego nakładu finansowego, a jednocześnie zapewniamy, że pomoże Ci to w oswojeniu się z akcentem oraz poznaniu kilku nowych słów bądź wyrażeń po angielsku.

Filmy, seriale i programy telewizyjne

Nie ma nic bardziej przyjemnego niż zrelaksowanie się przy ulubionym serialu, który uwaga – możesz oglądać także w języku angielskim. Podobnie oczywiście działa to przy filmach, gdzie najlepiej jest uczyć się przy znanych nam już ekranizacjach, które oglądamy po raz kolejny. Wówczas przyswajamy pewne zwroty po angielsku, a ich znaczenie znamy bądź kojarzymy z kontekstu, gdyż fabuła filmu nie jest nam obca. Może to okazać się równocześnie bardzo przyjemne, a przy tym użyteczne, co na pewno dobrze wpłynie na nasze osłuchanie się z wymową, a zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z produkcjami brytyjskimi, gdzie akcent aktorów jest wprost fenomenalny i godny podziwu. Na pewno pomoże to w nabyciu przez Ciebie podobnych umiejętności, choć wiadomo efekt może nie być równie skuteczny jak w przypadku profesjonalnej metody nauki angielskiego w szkole językowej, gdzie prowadzący posiadają specjalne wytyczne, co do procesu nauczania.

Muzyka

W radiu samochodowym, w sklepie, w domu czy gdziekolwiek indziej – muzyka towarzyszy nam prawie przez cały czas. Jednak część piosenek śpiewana jest po angielsku, co doskonale przyjęło się u nas w Polsce i wiele z tych utworów stało się naszymi ulubionymi. A warto poznać tekst, o którym śpiewają znani nam artyści, dzięki czemu będziemy mogli świadomie interpretować i przeżywać poszczególne piosenki razem z nimi. Z pewnością posiadasz jakiegoś ulubionego zagranicznego artystę, którego utwory może nawet znasz na pamięć. Mogłoby wydawać się, że nauka angielskiego nie ma z tym nic wspólnego, aczkolwiek prawda jest zupełnie inna. Zapoznanie się z tekstem oraz wsłuchanie się w wymowę poszczególnych zwrotów sprzyja zdecydowanie polepszaniu Twoich zdolności lingwistycznych. Co więcej, często w utworach szybszych niektóre słowa są skracane bądź tworzone są neologizmy, które również warto chociażby kojarzyć.

Czytanie

W tym przypadku postanowiliśmy nie określać konkretnego źródła, ponieważ czytanie może obejmować wiele różnorodnych materiałów. Oczywiście mogą to być książki, których czytanie w języku angielskim jest naprawdę przydatne i bardzo pomocne w dalszej nauce, ponieważ zapoznajemy się zarówno z pisownią, znaczeniem, jak i tworzeniem konstrukcji zdań. Jednak można równie wiele nauczyć się także z innych źródeł, jak na przykład artykuły czy treści zamieszczane w internecie. Mogą to być zwykłe newsy albo nawet zabawne teksty, których zrozumienie wymaga od Ciebie pewnego wysiłku, ale przynajmniej jest ku temu konkretny cel.

Przedstawiliśmy jedynie kilka metod nauki angielskiego, które mogą towarzyszyć Ci każdego dnia. Jak widać wcale nie potrzeba specjalistycznych materiałów, by móc cokolwiek wyciągnąć z przyswajania języka, aczkolwiek jeśli zależy Ci na prawdziwym poznaniu zasad gramatycznych i nie tylko, warto zapisać się jednak do szkoły lingwistycznej, gdzie zostaniesz już odpowiednio pokierowany.

freepik.com