• View Larger Image szkola-jezyka-angielskiego

Angielski dla początkujących – gdzie uczyć się angielskiego przed wyjazdem za granicę?

Wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych to nadal popularny sposób na życie. Niestety, jeżeli odpowiednio nie przygotujesz się do takiego wyjazdu, możesz mieć nie tylko problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, ale także z załatwieniem niezbędnych formalności podczas podpisywania umowy.

Otwarte granice sprzyjają swobodnemu podróżowaniu i szukaniu lepszych perspektyw na rynku pracy. Choć prawdziwy boom na emigrację zarobkową powoli się kończy, a kraje przesycone już Polakami stopniowo ograniczają możliwość swobodnego zatrudnienia jak na przykład Wielka Brytania to i tak można znaleźć ciekawe oferty stałej i sezonowej pracy u naszych zachodnich sąsiadów czy w krajach skandynawskich, gdzie znajomość języka angielskiego jest wręcz niezbędna.

Czego musisz nauczyć się przed wyjazdem?

Opanowanie kilku prostych zwrotów, które potrzebne są w codziennym życiu za granicą to zbyt mało, aby móc poradzić sobie w obcej rzeczywistości, nawet jeżeli na miejscu czeka na Ciebie ktoś z rodziny lub przyjaciół. Zakup rozmówek nie jest więc dobrym sposobem na naukę – tak naprawdę każdy, kto chce cieszyć się owocnymi wyjazdami zagranicznymi nie tylko w celach zarobkowych, ale także turystycznych powinien postawić na profesjonalny kurs, który pozwoli przełamać barierę językową.

W zależności od tego ile masz lat, musisz poszukać szkoły językowej oferującej kurs dla Twojej grupy wiekowej. Przykładowo szkoła języka angielskiego ProfiLingua (link) oferują kursy dla dorosłych, młodzieży seniorów oraz angielski biznesowy, który przyda się nie tylko na zagranicznych rynkach pracy, ale także pomoże uniknąć wyjazdu za chlebem i sprawi, że bez problemu znajdziesz dobrze płatną posadę w kraju.

Praca za granicą nie musi wiązać się ze stresem!

Wielu Polaków wyjeżdżających za granicę bez znajomości języka angielskiego przyznaje, że nigdy nie popełniłoby już takiego błędu. Konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości, kulturze oraz pracy i brak możliwości swobodnego porozumiewania się to nie tylko czynnik stresogenny, ale także spore ułatwienie dla oszustów żerujących na nieświadomych osobach. Z tego względu, zamiast płacić za znalezienie pracy za granicą, która wcale nie musi na Ciebie czekać, zainwestuj w kurs angielskiego, który pomoże Ci nie tylko samodzielnie poszukać pracodawcy, ale także uzgodnić z nim wszelkie warunki pracy i zrozumieć wszystkie warunki zatrudnienia. Znając angielski, nie będziesz mieć także problemów z dopełnieniem formalności w urzędach, wynajęciem mieszkania czy koniecznością załatwiania innych ważnych dla Twojej przyszłości za granicą spraw.

Dlaczego szkoła angielskiego, a nie samodzielna nauka?

W szkołach angielskiego zatrudniani są doświadczeni lektorzy, którzy pomogą Ci zrealizować marzenie o sprawnym posługiwaniem się dotąd obcym Ci językiem. Dodatkową zaletą nauki w profesjonalnych placówkach jest okazja do zdobycia cennego certyfikatu językowego, który będzie dowodem na to, że znasz angielski i przyda się podczas poszukiwania pracy w Polsce oraz poza granicami kraju.

freepik.com